• In English
 • Глава Уряду напередодні Дня медика: Хочу сказати велике дякую людям цієї важливої професії
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 червня 2018 року о 16:26

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перебуваючи на Тернопільщині, відвідав Чортківський державний медичний коледж, де привітав студентів та викладачів з Днем медика.

  «Не міг оминути можливості зустрітися і сказати дякую. Це велика самопожертва бути готовим допомогти. Ким би ми не були і де б не жили, завжди йдемо до лікаря і надіємося на те, що отримаємо допомогу. І отримуємо її», - сказав Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що сьогодні система охорони здоров’я України переживає складні часи перебудови й змін, які не завжди і не всіма сприймаються позитивно. «Треба визнати, що охорона здоров’я довгий час була поза всіма пріоритетами – якось було і якось буде. Будь-які дії і спроби щось змінити були несистемні. В моїй роботі також був варіант залишити все як є. Але це не мій варіант», - сказав Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що мета всіх перетворень проста – допомога має бути доступна, а лікар – забезпечений. «І ми наведемо порядок. Але іноді мене запитують – а що треба робити? А брати і робити свою справу. І це дасть результат. Чи застраховані ми від помилок? Ні. Але і не робити нічого – це злочин», - зазначив Прем’єр-міністр.

  На його думку, започатковані ініціативи – добудова лікарень, запуск програми «доступні ліки», створення мережі кардіоцентрів через надвеликий відсоток смертності українців через серцево-судинні захворювання, зміна фінансування надання допомоги за принципом «гроші ходять за пацієнтом» – вже помітні і дають результат. На порядку денному - збільшення уваги до системи екстреної медицини. Щоправда, тільки цей напрямок потребує лише цього року бюджетних асигнувань у розмірі 10-11 млрд грн, - додав Прем’єр-міністр. «Саме тому я так чутливо говорю і про наповнення бюджету», - зазначив Володимир Гройсман.

  Проте попри всі виклики, треба з великою шаною і повагою говорити про те, що роблять лікарі, впевнений Глава Уряду. «І я приїхав сказити вам людське дякую, яке ви не часто чуєте, але на яке ви заслуговуєте. Нехай все, що робите для людей - повертається вам сторицею. А студентам хочу побажати єдиного: аби ви виправдали надії вчителів й батьків», - відзначив Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду напередодні Дня медика: Хочу сказати велике дякую людям цієї важливої професії