• In English
 • Герман Галущенко та Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс обговорили питання енергобезпеки в регіоні
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 липня 2021 року о 17:48

  Міністр енергетики України Герман Галущенко зустрівся з Міністром енергетики Литви Дайнюсом Крейвісом під час візиту в Литву в рамках Четвертої Конференції з питань реформ в Україні.

  Сторони обговорили ключові напрямки співпраці України і Литви в енергетичному секторі та партнерство у забезпеченні енергетичної безпеки в східноєвропейському регіоні.

  «Україна, як і Литва, прагне якнайшвидшої інтеграції до європейської мережі та готова до максимально глибокої співпраці на цьому шляху. Інтеграція української енергосистеми в ENTSO-E у 2023 році та енергосистем балтійських країн у 2025 році - це взаємовигідні та взаємодоповнюючі проекти», - заявив Міністр енергетики України.

  Геополітичний аспект синхронізації з ENTSO-E – від’єднання від енергетичних систем Російської Федерації та Республіки Білорусь.

  «Це незворотній процес в контексті виходу України з-під впливу Росії в електроенергетичній сфері», - зазначив Герман Галущенко.

  У ході зустрічі сторони приділили увагу проблематиці проекту «Північний потік-2».

  «Для нас важлива підтримка Литви як члена Євросоюзу в питанні протидії добудові та запуску «Північного Потоку-2», – наголосив Герман Галущенко.

  Крім того, як механізми гарантування транзиту та енергетичної безпеки регіону сторони обговорили ідею створення консорціуму західних компаній з управління українською ГТС, а також газовий роумінг.

  «Важливою є взаємокоординація між операторами ГТС країн-партнерів для створення умов єдиного ринку з залученням українських підземних газових сховищ для уникнення коротко- та довгострокових ризиків штучного дефіциту природного газу», – зазначив Міністр енергетики України.

  Під час візиту до Литви Міністр енергетики України також обговорив питання співробітництва у нафтогазовій сфері з керівництвом оператора ГТС Литви Amber Grid та компанії Klaipеdos nafta – оператора литовського LNG-терміналу.