• In English
 • Герман Галущенко: Солідарність європейського співтовариства і повага до європейського законодавства – спосіб протистояння монополії «Газпрому»
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 вересня 2021 року о 13:31

  Сьогодні відбулася зустріч Міністра енергетики України Германа Галущенка і Держсекретаря Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Андреаса Файхта.

  Сторони обговорили загрози реалізації проекту «Північний потік-2» та можливості запобігання їм.

  «Ми вважаємо проект «Північний потік-2» основним ризиком для енергетичної безпеки в Європі. Це загрожує енергетичній незалежності багатьох країн Східної Європи та підриває безпеку України. Перенаправлення газових потоків створить дефіцит газу у низці європейських країн», - наголосив Герман Галущенко.

  Українська газотранспортна система зараз є єдиним маршрутом, який не контролюється «Газпромом», проте вона недовантажена і має величезні резервні потужності (приблизно 70%, або більше 100 млрд куб. м/ рік). Із врахуванням «Північного потоку», «Турецького потоку» та можливого запуску «Північного потоку-2» для транзиту через Україну залишаться незначні обсяги (макс. 10-15 млрд кубометрів на рік). При цьому зараз «Північний потік-1» і «Турецький потік» працюють на 100%, але Європі не вистачає газу, і ціна на європейських ринках газу досягла максимуму за останні 13 років.

  «Якщо транзитні обсяги недостатньо завантажені, українську ГТС доведеться оптимізувати для передачі близько 30 млрд куб. м газу тільки на внутрішньому ринку. ЄС втратить надійний, гнучкий та незалежний маршрут, і це надасть Росії ще більше важелів впливу на геополітику», - зазначив Міністр енергетики.

  За його словами, вихід із цієї ситуації – це спільні та рішучі дії європейського співтовариства, які виявлятимуть солідарність та повагу до європейського законодавства.

  Під час зустрічі сторони обговорили також питання декарбонізації енергетичного сектору та синхронізацію української енергосистеми з ENTSO-E, що є пріоритетними напрямками роботи Міненерго.

  «Об’єднання наших енергетичних ринків – єдине рішення, яке дасть змогу безпечного постачання енергії, стабільної та надійної роботи енергетичної системи та подальшого розвитку зеленої енергії, а також декарбонізації енергетичного сектору», - наголосив Герман Галущенко.

  Синхронізація з європейською системою піде на користь не лише Україні. Це дозволить урізноманітнити шляхи постачання енергії, підвищити гнучкість та стійкість європейської енергетичної системи. Крім того, Україна може зіграти важливу роль у декарбонізації Європи, покращивши енергетичну суміш із її значною часткою зеленої енергії (переважно атомної, а також вітрової, сонячної та біогазу) та допомогти у вирішенні проблеми можливого дефіциту електроенергії в регіоні.