• In English
 • Геннадій Зубко розповів про ефективність використання коштів регіонами
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 грудня 2017 року о 12:22

  З реформою децентралізації органи місцевого самоврядування отримали повноваження, можливості і фінансову незалежність. За чотири роки реформи, коштів стало більше у місцевого самоврядування. Практичний баланс сьогодні між державним і місцевим бюджетом 50 на 50. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю «Лівому берегу».

  «Вони отримали акциз з тютюну, алкогольних продуктів, податок на землю. Всю податкову базу, але разом з ними і повноваження. Але чомусь вирішили, що кошти їм дали на фонтани, тротуари, освітлення тощо. Або просто вирішили, що кошти, які вони отримують – це їхні власні доходи, а повноваження буде закривати держава. В Концепції реформування місцевого самоврядування, яка була прийнята 1 квітня 2014 року чітко прописано, що разом з фінансами на місцевий рівень передається і фінансування професійно-технічної освіти 1-2 рівня, зокрема», - зазначив Геннадій Зубко.

  На думку Віце-прем’єр-міністра, розвиток і передача ПТУ на баланс регіонів - це в першу чергу підготовка робітничих кадрів, який є основним інструментом залучення інвестицій в регіонах.

  «Передаючи ПТУ, ми говоримо про необхідність визначення переліку спеціальностей. Треба зібратись з бізнесом, подумати разом, які саме кадри потрібно готувати, а не випускати рік за роком менеджерів з зовнішньоекономічної діяльності. Області і міста спершу повинні прийняти на баланс ПТУ. Це також процес, котрий забирає час», - підкреслив він.

  Нагальними питаннями, що потребують першочергового вирішення в регіонах є комунальна інфраструктура, стабільність роботи систем життєзабезпечення, сміття, теплопостачання, водопостачання.

  «Коли ми бачимо зростання місцевих бюджетів до 200 мільярдів гривень, а мені кажуть, що збільшилися витрати на ЖКГ, я апелюю фактами. Дивлюся, що вони витрачали на це раніше 20-25%, а сьогодні – 10-11%. Це означає, що кошти йдуть на якісь, може, передвиборчі речі, а, може, заощаджуються на банківських, казначейських рахунках. Також це стосується ефективності збору місцевих податків і питання інвентаризації землі», - зауважив Геннадій Зубко.