• In English
 • Геннадій Зубко: Ніхто не чекатиме, коли на Київщині залишиться 10% «білих плям», ми будемо переходити до адміністративного об’єднання
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 лютого 2018 року о 17:29

  Непрості процеси із реформою децентралізації відбуваються в Київській обласній раді, яка навіть не затвердила перспективний план об’єднання. Ми по одній-дві громади буквально витягуємо, щоби вони об’єдналися. Попереджаю, що ніхто не чекатиме, коли на Київщині залишиться 10% «білих плям». Будемо переходити до адміністративного об’єднання. Про це в інтерв’ю «Європейській правді» наголосив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  За його словами, Київська область, як і Закарпатська, і Бесарабія, має свої особливості.

  «Тут не тільки дорога земля, а й інфраструктура, яка приносить додаткові податки. Сільські голови на Київщині мають акцизний збір від пального та підакцизних товарів, який дозволяє їм мати нормальний дохід, але не брати на себе відповідальності за соціальну інфраструктуру – школу, або амбулаторію, або лікарню.

  Ми по одній-дві громади буквально витягуємо, щоби вони об’єдналися. Це непростий процес, і так само непрості процеси відбуваються в Київській обласній раді, яка навіть не затвердила перспективний план об’єднання.

  Але я скористаюся нагодою, щоби попередити: ми не будемо на це зважати. Ніхто не чекатиме, коли на Київщині залишиться 10% «білих плям», ми будемо переходити до адміністративного об’єднання.

  Він зауважив, що не затверджено і перспективний план ОТГ Закарпатської області. «На Закарпатті є громади, які хочуть об’єднатися, і Уряд приймає рішення щодо їх об’єднання і затвердження цих громад спроможними. Але там є певні особливості через присутність етнічних меншин, які намагаються сформувати громади з національною ознакою», — зазначив він.

  «Я притримуюся принципу добровільності. Так, Закарпатська обладміністрація специфічна. Процес тут, можливо, буде більш затяжний, але ми його розуміємо більше, ніж Київську область, в якій і це не відбувається», — підкреслив Геннадій Зубко.