• In English
 • Ганна Новосад: Я готова ініціювати рішення, щоб між читаннями в бюджеті-2020 Нацфонд досліджень став головним розпорядником коштів
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 19 вересня 2019 року о 19:41

  Міністерство максимально сприятиме запуску Національного фонду досліджень та зробить все можливе, щоб на 2020 рік він уже став головним розпорядником коштів (ГРК) і не залежав від Міністерства освіти і науки. Про це заявила Міністр освіти і науки Ганна Новосад на зустрічі з представниками Нацфонду досліджень сьогодні, 19 вересня 2019 року.

  «Закон «Про наукову та науково-технічну діяльність» передбачає, що Національний фонд досліджень є головним розпорядником коштів. Зараз ГРК за нашими коштами був МОН, це мотивували тим, що фонд не був ще навіть юридичною особою. Зараз ми ці організаційні питання завершуємо», – зазначив Леонід Яценко, голова Національного фонду досліджень України.

  Він додав, що було б правильно, якби бюджет на 2020 рік відповідав профільному закону і фонд сам розпоряджався своїм фінансуванням.

  Дмитро Чеберкус, гендиректор директорату науки МОН, додав, що Міністерство максимально зацікавлене в тому, щоб фонд став ГРК.

  «Якщо ви будете нашим розпорядником нижчого порядку, нам потрібно буде на рівні МОН виписати алгоритм, як ми з вами працюватимемо. Це додаткові накази, які займуть багато часу», – пояснив гендиректор.

  Ганна Новосад підкреслила, що МОН має великий інтерес, щоб усі процеси запуску фонду відбулися максимально швидко.

  «Я готова ініціювати рішення, щоб між читаннями в бюджеті-2020 Нацфонд досліджень став головним розпорядником коштів. Також ми маємо розробити план усіх документів, які спільно з вами треба запустити, щоб НФД почав роботу вже найближчим часом», – наголосила Ганна Новосад.

  Нагадуємо, що 6 березня 2019 року Уряд призначив головою Національного фонду досліджень Леоніда Яценко, провідного українського вченого, завідувача відділу Інституту фізики НАН України.

  Ганна Новосад: Я готова ініціювати рішення, щоб між читаннями в бюджеті-2020 Нацфонд досліджень став головним розпорядником коштів