• In English
 • Ганна Новосад: Профтехи отримають сучасне обладнання за прозорим конкурсом – подати проект можна до 12 березня
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 24 лютого 2020 року о 13:37

  Заклади профосвіти вже можуть подавати заявки на конкурс для створення навчально-практичних центрів. Між тими, що пройдуть відбір, розподілять 259 млн, які Уряд спрямував на облаштування центрів у 2020 році. Лист із роз’ясненням процедури конкурсу, формою заявки та контактами вже розісланий місцевим управлінням освіти.

  “Ми вперше отримали від Уряду таку серйозну підтримку на навчально-практичні центри та хочемо витратити ці кошти ефективно. Саме тому їх отримають тільки ті заклади, які навчають щонайменше 400 учнів, мають цілісне бачення, як використати ресурси центру з максимальною користю і покращити у такий спосіб рівень підготовки. Зараз керівники закладів та місцева влада можуть доопрацьовувати свої проектні заявки та подаватися на прозорий конкурс. Це реальна можливість покращити якість освіти у найбільш потужних та спроможних закладах”, – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

  Податися на конкурс можна впродовж місяця – до 12 березня 2020 року – надіславши пакет документів за адресою: 01601, місто Київ, бульвар Шевченка, 16 (директорат професійної освіти). Далі ще місяць конкурсна комісія, яку очолить профільний заступник Міністра Петро Коржевський, вивчатиме подані заявки і відбиратиме переможців. Докладний перелік інформації, яку має містити заявка, є за посиланням.

  Запитання щодо умов участі у конкурсі можна поставити до державного експерта директорату профосвіти МОН Сергія Коваленка за телефоном: (044) 287-82-74 або на електронну пошту kovalenko@mon.gov.ua.

  Податися можуть всі заклади профосвіти, незалежно від того, чи є вже в закладі навчально-практичний центр, чи ні.

  Закупівля обладнання відбуватиметься на умовах співфінансування:

  - не більш ніж 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менш як 30% за кошти місцевих бюджетів;

  - не більш ніж 20% від загального розміру субвенції можна використати на капітальний ремонт.

  Важливо, що цього року МОН не обмежує заклади переліком професій, за якими можна відкрити навчально-практичний центр. Вони разом з місцевою владою можуть самостійно визначити, яких фахівців бракує регіональному ринку праці і відкрити центр за цією професією.

  Нагадаємо, що 16 профтехів змінили формат навчання та створили сучасні освітні програми для 10 професій за результатами 5-річного проекту з Естонією.