• In English
 • Фонд у сфері зелених інновацій InnovateUkraine: відібрано 16 проектів для швидкого відновлення енергосектору
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 січня 2024 року о 19:06

  Відбудова енергетичного сектору України буде базуватися на інноваційних рішеннях і відповідати принципам «зеленого» переходу. Про це зазначив заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час зустрічі з Стефаном Коссоффом, директором з розвитку Посольства Великої Британії в Україні, та Евелін Каваллою, старшою менеджеркою програм Посольства.

  Заступник Міністра подякував британським колегам за організацію роботи Фонду у сфері зелених інновацій InnovateUkraine, започаткованого згідно з Меморандумом, який було підписано Міністром енергетики України Германом Галущенком та державним Міністром з питань Європи МЗС Великої Британії Лео Докерті в Лондоні минулого року.

  Обсяг фінансування Фонду становить 60 млн фунтів. Вони будуть спрямовані на проекти енергетичних інновацій для відновлення української енергетичної інфраструктури. Наразі вже відібрано 16 проектів, які відповідають потребам швидкого відновлення.

  «Ми маємо інвестувати в людей, у їх знання, у нові навички, мотивувати їх бути активними. Такий шлях прискорить інновації для відновлення енергосистеми України», - зазначив Ярослав Демченков під час зустрічі. Стефан Коссофф запевнив, що Велика Британія продовжить підтримувати український енергосектор, зокрема на шляху впровадження новітніх технологічних рішень.

  Сторони відзначили необхідність збільшення частки ВДЕ в енергобалансі України, обговорили шляхи промоції ВДЕ для споживачів усіх рівнів, проекти децентралізації енергосистеми, розвиток біоенергетики, розбудову Smart Grid як запоруку ефективної відбудови. Саме такі проекти - у сфері зацікавленості Фонду InnovateUkraine. Заступник Міністра поінформував про активну комунікацію з бізнесом, яка має на меті збільшити кількість об’єктів ВДЕ. Також було відзначено, що Міненерго продовжує реалізацію реформ в енергетиці, що наближають нас до членства в ЄС.

  Окрему увагу сторони приділили питанням підготовки до наступної зими, фізичного захисту обʼєктів енергетики, проблемі мінування, іншим викликам, які постали перед українськими енергетиками у зв’язку з російською агресією, та шляхи їх подолання.