• In English
 • Фінсько-український трастовий фонд надаватиме фінансування для підготовки «зелених» проектів

  Фінляндія та Україна об’єднали зусилля і заснували спільний фонд для розробки проектів у відновлюваній енергетиці та енергоефективності.

  «Фінсько-український трастовий фонд - результат плідної співпраці МЗС Фінляндії та Держенергоефективності, започаткованої підписанням відповідного Меморандуму у 2017 р. під час візиту Президента України Петра Порошенка до Фінляндії», - пояснив Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, презентуючи Фонд на семінарі щодо кращих механізмів розвитку «чистої» енергетики на основі досвіду скандинавських країн.

  Також безпосередню роль у заснуванні Фонду відіграло НЕФКО, з яким Держенергоефективності підписало Угоду щодо заснування такої інституції.

  Уряд Фінляндії виділив 6 млн євро для роботи Фонду впродовж 5 років.

  «Фонд допомагатиме як муніципалітетам, так і девелоперам розробляти техніко-економічне обґрунтування для проектів у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики», - наголосив Костянтин Гура.

  Також передбачається надання підтримки під час розробки законодавства та реалізація пілотних проектів.

  Координатором Фонду в Україні є Держенергоефективності.

  Крім цього, компанія Finnish Consulting Group (FCG) була залучена Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) для управління та координації практичної роботи, пов’язаної з розробкою, оцінкою та впровадженням проектів.

  «Ми дуже вдячні Уряду Фінляндії за підтримку України. Переконані, що Фонд запрацює на повну силу вже цього року. Спільна робота над «зеленими» проектами сприятиме зміцненню партнерства, налагодженню співпраці бізнесу двох країн та зменшенню енергозалежності», - підсумував Костянтин Гура.

  Детальніше про роботу Фонду та процедуру подання заявок дізнавайтеся на сайтах:

  Агентства:   http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund

   НЕФКО: http://www.nefco.org/work-us/our-services/grants/finland-ukraine-trust-fund