• In English
 • Фарід Сафаров обговорив з італійською делегацією допомогу у відновленні українського енергосектору
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 червня 2023 року о 18:57

  Заступник Міністра енергетики України Фарід Сафаров провів зустріч з італійською делегацією на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Італії в Україні П’єром Франческо Дзадзо. Участь у зустрічі також взяв координатор робочої групи з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечиліа.

  Фарід Сафаров подякував італійській стороні за підтримку України і надану допомогу енергетичному сектору, зокрема 11 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою понад 119 тонн.

  Особливу увагу на зустрічі сторони приділили катастрофі, яка виникла внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС. Фарід Сафаров наголосив, що ГЕС була важливим об’єктом української критичної інфраструктури, і, окрім своєї функції стабілізації мережі, водосховище забезпечувало водою сотні тисяч домогосподарств.

  «Руйнування Каховської ГЕС – це навмисний терористичний акт російської федерації, що спричинив катастрофу, якої Європа не бачила десятиліттями. Десятки тисяч людей втратили домівки», - зазначив він.

  Заступник Міністра наголосив, що енергетичні компанії активно проводять ремонтні і відновлювальні роботи, зокрема для підготовки до наступного опалювального сезону, який може бути досить складним з огляду на продовження військових дій.

  Фарід Сафаров запросив італійських партнерів ознайомитися зі списком поточних потреб українського енергосектору і за можливості й далі допомагати з відновленням енергетичної інфраструктури шляхом надання гуманітарної допомоги або через внески до Фонду підтримки енергетики України, створеного при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства.