• In English
 • Фахівці зі всієї України обговорили питання з оцінки та управління ризиками, пов'язаними з іграшками

  Сьогодні, 2 квітня, за участі Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи відбулося відкриття семінару з оцінки та управління ризиками, пов'язаними з іграшками.

  Навчання організовано у співпраці із TAIEX (Інструмент технічної допомоги та обміну інформацією). Участь у семінарі взяли представники центрального апарату та територіальних органів Держпродспоживслужби, науково-дослідних установ та експерти ЄС з Литви та Бельгії.

  Метою зустрічі став огляд європейського досвіду нормативно-правових норм щодо збереження здоров'я дітей різного віку під час виробництва, розповсюдження та використання іграшок, ознайомлення з характеристиками показників безпеки, які підлягають обов'язковому контролю за імпортними товарами в ЄС, процедурою затвердження та доступом до ринку, дозволами. Учасники проаналізували інформацію про органи, що здійснюють державний нагляд (контроль) за обігом дитячих іграшок та деталі процедур в Україні та ЄС, вплив на здоров'я різних видів іграшок (сировина, тривалість прямого контакту з шкірою та слизовими оболонками тощо).

  Володимир Лапа привітав учасників та зазначив, що в Україні скасовано мораторій на проведення перевірок в частині державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, що дає змогу підвищити безпечність дитячих іграшок, що вироблені як в Україні, так і за кордоном.

  «Дане навчання є гарною нагодою обмінятися досвідом та дізнатися про кращі європейські практики щодо забезпечення контролю за безпечністю іграшок та працювати над використанням даного досвіду в Україні», - повідомив Голова Держпродспоживслужби.

  «Сподіваємося на плідну співпрацю із міжнародними експертами та маємо надію, що семінар буде сприяти адаптації та гармонізації законодавства України до норм ЄС», - наголосив Володимир Лапа.

  Начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Алла Григоренко акцентувала увагу присутніх на тому, що завданнями Служби є впровадження ризик-орієнтованого підходу в сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, зокрема запровадження електронної системи моніторингу за безпечністю іграшок та повідомлення про ризики, розробка на підставі аналізу ризику для здоров’я населення, у тому числі дитячого, методики здійснення державного санітарно-епідеміологічного (медико-санітарного) контролю товарів. Також, за її словами, важливим напрямом роботи Держпродспоживслужби є внесення пропозицій до Міністерства охорони здоров’я України щодо гармонізації законодавства до вимог законодавства Європейського Союзу.