• In English
 • Фахівці Служби порятунку проводять превентивну роботу серед молодого покоління
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 01 березня 2021 року о 12:42

  Дбати про безпеку дітей, навчати їх правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – актуальне завдання для всіх дорослих, адже діти – майбутнє нації. Зі свого боку рятувальники докладають максимальних зусиль, щоб попередити виникнення надзвичайних подій за участю молодого покоління: здійснюють активну інформаційно-роз’яснювальну роботу, зокрема, в закладах освіти; влаштовують для дітлахів пізнавальні екскурсії; спілкуються про створення безпечного середовища для дітей з батьками та педагогами; а також долучаються до інших активностей за участю малечі.

  Так, в місті Ромни, що на Сумщині, рятувальники провели бесіду з вихованцями загальноосвітньої школи №8 та дитячого садочка «Зірочка». Під час заходу особливу увагу дітлахів звернули на небезпеки, які найбільш актуальні в зимовий період: правила поведінки на кризі, при використанні електричного, газового та пічного опалення, у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Також школярам нагадали про правила пожежної безпеки в побуті. Особливу увагу малечі зосередили на тому, що не можна бавитися сірниками та розповіли, до яких жахливих наслідків призводять ігри з вогнем.

  У свою чергу у місті Хмельницький фахівці Служби порятунку спільно з поліцейськими та медиками відвідали учнів навчально-виховного комплексу № 10. Під час зустрічі надзвичайники нагадали школярам елементарні правила безпеки, дотримання яких допоможе вберегтися від прикрих ситуацій. Зокрема, розповіли про небезпеку перебування на кризі, правила пожежної безпеки в побуті, нагадали, як діяти у разі виявлення підозрілих предметів. Діти уважно слухали поради фахівців ДСНС та пообіцяли дотримуватися правил.

  Водночас на Вінниччині рятувальники, в рамках Тижня пожежної безпеки, провели профілактичну бесіду з учнями Погребищенського опорного закладу загальної середньої освіти I-III ступенів № 1. Фахівці ДСНС нагадали школярам правила безпечного обігріву помешкань, при користуванні електропобутовими приладами та застерегли не виходити на тонку кригу. Всім присутнім працівники Служби порятунку вручили тематичні пам’ятки.

  На Львівщині у Буському районному дитячому будинку змішаного типу "Добре серце" у селі Новий Милятин рятувальники провели пожежно-тактичне заняття. Найбільше учням сподобався огляд техніки та устаткування. Школярі мали змогу роздивитися костюми, в яких працюють вогнеборці. Рятувальники розповідали про те, як працює та чи інша техніка й відповідали на запитання дітей. Вогнеборці вказали на причини виникнення пожеж та повідомили, як правильно діяти у разі її виникнення. Проведені заходи показали практичну готовність учнів та колективу школи злагоджено діяти за сигналами оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій. Рятувальники впевнені, що проведення подібних заходів є важливим кроком для створення безпечного освітнього простору.

  Шановні батьки! З метою недопущення трагічних наслідків та травмування неповнолітніх, рятувальники закликають вас не залишати малолітніх дітей без нагляду та змалечку навчати їх основам безпеки!

  Візьміть до уваги такі рекомендації:

  • не забувайте, що найкращим способом навчання дітей є власний позитивний приклад;
  • встановіть із дитиною довірливі стосунки, щоб вона розповідала вам про свої наміри та дослухалася до ваших рекомендацій та застережень;
  • поясніть малечі, що таке легкозаймисті, колючі, ріжучі, вибухонебезпечні і вогнепальні предмети, яку небезпеку вони несуть;
  • розкажіть дитині про можливі "вуличні" загрози та небезпеки, застерігайте її від самостійного відвідування потенційно небезпечних місць (водойм, кар’єрів, поблизу залізниці тощо);
  • поясніть чаду про небезпеку використання піротехнічних засобів;
  • окресліть дитині коло людей, до яких вона може в разі потреби звернутися за допомогою;
  • не залишайте малолітніх дітей самих вдома;
  • дотримуйтеся правил безпечної життєдіяльності, щоб зберегти власне життя та здоров’я, а також вашої дитини.

  Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!