• In English
 • Фахівці Держгеокадастру Черкащини нарахували більше як 4 млн грн відшкодування за виявлені порушення земельного законодавства

  Спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області упродовж 2017 року здійснили 343 перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування.

  За результатами перевірки виявлено 156 порушень земельного законодавства, вчинених на площі 2 930 га, за якими вжито заходів реагування. Зокрема, встановлено 102 факти самовільного зайняття земельних ділянок загальною площею 1 949 га, 26 випадків несвоєчасного повернення земельних ділянок, що були надані в оренду, загальною площею 767 га, 6 порушень – нецільове використання земельних ділянок площею 59 га й 10 відхилень від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок площею 154 гектарів.

  Для усунення порушень земельного законодавства складено 156 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 147 постанов про накладення штрафів на загальну суму 35 955 грн, із яких порушники добровільно сплатили 20 060 гривень.

  Також фахівці Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області видали 176 приписів для усунення порушень земельного законодавства на землях державної та комунальної власності площею 3107 гектарів. Проведено 106 розрахунків розміру шкоди на загальну суму 4 млн 52 тис. грн: 3 млн 748,5 тис. грн – за шкоду державі, 303,5 тис. грн – заподіяну громадянам, власникам земельних ділянок.

  Із нарахованої шкоди порушниками сплачено добровільно 1 млн 8 тис. грн, матеріали інших порушень направлені до правоохоронних органів.

  Довідково

  Відповідно до статті 2 Закону України „Про державний контроль за використанням та охороною земель”, основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

  забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

  забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

  забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

  запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

  забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.