• In English
 • Естонія готова надалі рішуче підтримувати Україну на шляху до ЄС та НАТО, – Президент Естонії Керсті Кальюлайд
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 травня 2018 року о 13:19

  Естонія була і залишається надійним партнером, який готовий і надалі рішуче підтримувати Україну на її європейському шляху та шляху приєднання до НАТО. Про це заявила Президент Естонії Керсті Кальюлайд під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе.

  «Я рада, що Україна перебуває на шляху реформ, бо це також допомагає вашій економіці та суспільству. Естонія продовжує підтримувати реформи в Україні. Я бажаю вам енергії та успіху у встановленні принципів верховенства права, демократії та ефективних державних інституцій», – зазначила Керсті Кальюлайд.

  У відповідь Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Президенту Естонії за візит і за те, що вона стане першим лідером іноземної держави, яка відвідає Донбас і зможе наочно переконатися у тому, що російська агресія – це реальність, з якою західному світу треба навчитися жити, а не заперечувати її. Вона наголосила на тому, що стратегічні цілі європейської та євроатлантичної інтеграції України залишаються незмінними.

  «Україна майже сформувала необхідну правову та інституційну основу для ефективного виконання Угоди про асоціацію, ми продовжуємо формувати політичний консенсус щодо реалізації амбітної програми євроінтеграційних реформ», – повідомила Віце-прем’єр-міністр.

  Також Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про успіхи в реалізації Плану з імплементації Угоди про асоціацію. Ефективним інструментом у цьому контексті стала Дорожня карта євроінтеграційних законопроектів, що вже показала перші результати. Так, наразі чотири законопроекти Дорожньої карти стали повноцінними законами.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе також наголосила на тому, що для подальшого розвитку відносин Україна-ЄС важливим є чіткий політичний сигнал європейських партнерів щодо готовності розвивати їх. «Ми вважаємо, що наразі є низка сфер, де ми повинні формувати спільне бачення нашого партнерства; нам дуже важливо визначити нашу внутрішню довгострокову політику та посилити наше співробітництво у сферах цифрового та енергоринку, інновацій та внутрішніх справ», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

  Сторони обговорили також співпрацю у контексті євроатлантичних прагнень України. Іванна Климпуш-Цинцадзе окреслила очікування України від наступного саміту НАТО в Брюсселі: отримання чіткого політичного сигналу про підтримку НАТО України, просування вперед політики «відчинених дверей», приєднання до Програми розширених можливостей НАТО. «Я хотіла б ще раз подякувати Естонії за практичну допомогу, надану нашій країні в рамках Трастового фонду НАТО з питань кіберзахисту», – додала вона.

  Також під час зустрічі було порушено питання співпраці України з ЄС у форматі Східного партнерства. Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Президенту Естонії Керсті Кальюлайд за чітку підтримку України та наголосила на зацікавленості нашої держави у подальшому розвитку «Східного партнерства +».

  Естонія готова надалі рішуче підтримувати Україну на шляху до ЄС та НАТО, – Президент Естонії Керсті Кальюлайд Естонія готова надалі рішуче підтримувати Україну на шляху до ЄС та НАТО, – Президент Естонії Керсті Кальюлайд