Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
Дорогі українці!
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять наших співвітчизників, полеглих під час німецько-радянської війни 1941−1945 років. Нацистська Німеччина напала 22 червня 1941 р. на СРСР – так почалася Друга світова війна для тих українців, що перебували у складі Радянського Союзу.
Територія України була основним театром бойових дій, а український народ виявився в числі тих, хто постраждав від Другої світової війни найбільше. Масштаби трагедії важко уявити – тоді загинув кожен п’ятий мешканець України.
Ми шануємо усіх, хто захищав власні домівки із зброєю в руках у складі різних армій. Хвилиною мовчання ми вшановуємо усіх жертв тієї війни. Ми зробимо усе можливе, щоб подібне більше ніколи не повторилося.
Ми пам’ятаємо.
З повагою
Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН