• In English
  • Енергетики відновили надійність живлення окупованої Запорізької атомної електростанції
    Міністерство енергетики України, опубліковано 03 жовтня 2024 року о 14:33

    Пошкоджена внаслідок російського обстрілу повітряна лінія 330 кВ – знову в роботі. Наразі окупована ЗАЕС має змогу отримувати електроенергію як за основною, так і за резервною лініями.

    «Вдячний нашим енергетикам за роботу. Відновлено одну з ліній живлення Запорізької АЕС, що була пошкоджена внаслідок російського обстрілу. Втім, поки Запорізька АЕС окупована, загроза аварії залишається. Безпечна експлуатація ЗАЕС можлива лише під контролем України», — зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко.

    Учора через російську атаку на енергооб’єкт одна з повітряних ліній, що живлять ЗАЕС, була пошкоджена. Ремонтні бригади більше доби чекали дозволу для того, щоб почати ремонт і відновити живлення. Через постійні обстріли з боку окупантів отримати дозвіл на проведення робіт вдалося тільки сьогодні.