• In English
  • Енергетики оперативно відновлюють електропостачання споживачам, – Руслан Слободян
    Міністерство енергетики України, опубліковано 25 березня 2024 року о 14:34

    Енергетики продовжують усувати наслідки масштабного обстрілу енергетичної інфраструктури України, який здійснив ворог у ніч з 21 на 22 березня 2024 року, та відновлюють електропостачання споживачам. Про це зазначив Голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

    Очільник відомства повідомив, що внаслідок атаки було знеструмлено майже півтора мільйона споживачів. У більшості регіонів енергетики оперативно, протягом доби, відновили електропостачання за аварійними тимчасовими схемами. Найскладніша ситуація зберігається у Харкові. Відновлювальні роботи тривають цілодобово.

    За його словами, цей обстріл української енергетичної інфраструктури став наймасштабнішим за весь період війни. «Раніше таких масованих комбінованих атак на енергооб’єкти не було. Але враховуючи досвід, який українські енергетики здобули минулої зими, масштабну ремонтну кампанію, проведену протягом минулого року, вдалося втримати енергосистему і не допустити повного блекауту. Такого досвіду не має жодна країна світу, оскільки ще нікому не доводилося працювати за таких умов», – наголосив Руслан Слободян.

    Коментуючи питання щодо енергетичної ситуації в країні, він зауважив, що наразі найскладніша ситуація в Харкові.

    Також очільник відомства зазначив, що завдяки об’єднанню нашої енергосистеми з європейською, Україна імпортує електроенергію з країн ЄС. «Наразі можливості такого імпорту не вичерпані. Тож навіть у разі зниження температури повітря електроенергії вистачить для задоволення потреб українських споживачів», – зауважив він.

    Щодо допомоги міжнародних партнерів у відновленні українського енергетичної інфраструктури, Голова Держенергонагляду нагадав, що за ініціативи Міністра енергетики Германа Галущенка та єврокомісара Кадрі Сімсон створено Фонд енергетичної підтримки. І цей механізм діє.

    «Ця допомога не припинялась, електрообладнання надходить. Увесь світ став свідком тієї загрози, яку створює сусідня держава-терорист. Тож у всіх наших країн-партнерів є повне розуміння необхідності надання такої допомоги. Зараз ця робота ще більше активізується», – зауважив Руслан Слободян.

    Голова додав, що збільшення кількості систем протиповітряної оборони є найкращим захистом енергетичної інфраструктури: «Сподіваємось, що наші країни-партнери таку допомогу нададуть якнайшвидше. Від держави-терориста можна очікувати чого завгодно. Тому забезпечення надійного протиповітряного захисту дуже важливе», – зазначив він.