• In English
 • Енергетичний перехід є важливою частиною загальної безпеки, – Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 05 грудня 2023 року о 15:03

  Цивілізовані країни мають перейти на новий рівень міжнародної співпраці задля уникнення глобальних загроз у вигляді кліматичних змін і тероризму, на чолі якого стоїть росія. Про це заявив заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков під час дискусії «ЄС та його партнери у глобальному енергетичному переході», яка відбулася у межах Конференції ООН зі зміни клімату COP28 у Дубаї. Участь заході взяли європейський комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон та Віце-прем’єр-міністр, Міністр енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебба Буш.

  «Глобальне потепління вбиває нас повільно. Росіяни ж роблять це жорстоко за допомогою бомб, викопного палива та голоду у вразливих регіонах. Після окупації росіянами ЗАЕС світ щодня живе на межі ядерної катастрофи. Ці ризики вказують на необхідність міжнародної співпраці на новому рівні», - зазначив заступник Міністра під час онлайн-виступу.

  Він наголосив, що енергетичний перехід є важливою частиною загальної безпеки, і Україна, попри війну, залишається відданою цьому курсу.

  Зокрема, наразі Україна синхронізувалася з європейською електроенергетичною системою ENTSO-E. На спільному шляху до ЄС Україна підтримує Молдову у звільненні від енергетичної залежності від росії. З Польщею та Румунією обговорюється будівництво нових інтерконекторів. «Водневий коридор», який об’єднає Україну, Словаччину, Чехію, Австрію та Німеччину, нещодавно увійшов до списку проектів ЄС, що становлять спільний та взаємний інтерес.

  «Україна має намір зробити свій внесок у енергетичний перехід, відіграючи роль «зеленого» енергетичного хабу Європи. У нас є необхідний потенціал відновлюваних джерел енергії, водню, біогазу та ядерної генерації», - підкреслив заступник Міністра та додав, що попри війну Україна продовжує реформувати енергетичний сектор і втілювати нові проекти, зокрема у сфері відновлюваної енергетики.