• In English
 • Енергозберігаюче устаткування: економія електроенергії
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 29 травня 2019 року о 14:02

  Вже сьогодні на гідротехнічних об'єктах управлінь водного господарства Херсонщини працює нове енергозберігаюче обладнання.

  Нещодавно Держводагентство інформувало, що на насосних станціях цих управлінь встановлено і введено в експлуатацію нове устаткування, проведено модернізацію частини старого обладнання за рахунок ЕСКО-компаній та без залучення бюджетного фінансування.

  Завдяки таким заходам насосні станції економитимуть 15-20% електроенергії, або 1,2-1,5 млн кіловат-годин на рік.

  Зокрема, на насосній станції в Бериславському міжрайонному управлінні водного господарства та на об’єктах Новотроїцького управління водного господарства відремонтовано насоси, замінено обладнання шаф та насосні агрегати, всмоктуючі напірні засувки, зворотні клапани на подачу води та ін.

  Довідково

  З 2018 року Держводагентство реалізує 4 енергосервісні договори на насосних станціях у Херсонській області.

  Це пілотні проекти, у яких задіяні середні зрошувальні насосні станції з річним споживанням електроенергії 1,7-2,2 млн кіловат-годин.

  Так у 2019 році Держводагентство визначило 32 насосні станції, які пропонуються ЕСКО-компаніям для інвестицій. Можливий обсяг інвестицій оцінюється у 250-300 млн гривень.

  Зменшення споживання електроенергії у разі успішної реалізації цих проектів прогнозується у обсязі 15-20 млн кіловат-годин на рік.

  Для всіх цих об’єктів оголошено процедури закупівлі в системі ProZorro.