• In English
 • Експертна рада з питань психосоціальної адаптації та забезпечення міжвідомчої координації буде створена при Міністерстві у справах ветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 11 січня 2019 року о 20:13

  Експертна рада з питань психосоціальної адаптації та забезпечення міжвідомчої координації буде створена при Міністерстві у справах ветеранів. Це рішення було ухвалено під час щомісячної зустрічі Міністра у справах ветеранів Ірини Фріз з представниками громадських організацій у Ветеран Хабі.

  Мета створення Експертної ради полягає в розробці нормативної та законодавчої бази із забезпечення та надання психосоціальної підтримки ветеранів згідно з міжнародними нормами, стандартами та критеріями.

  До робочої групи увійдуть фахівці, в першу чергу з ветеранських та волонтерських громадських організацій, які вже мають досвід роботи із надання психологічної допомоги та підтримки ветеранам. Також будуть запрошені представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти та науки, Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ.

  На зустрічі також йшла мова про гостру потребу в функціонуванні повноцінного закону, що зможе регулювати надання психосоціальної допомоги ветеранам.

  Учасниця зустрічі - представниця громадської організації «Блакитний птах» Наталя Шапошник - наголосила, що подібні спроби почали з’являтися в країні ще у 2015 році, але це питання й досі не було вирішено. В результаті серед ключових системних проблем, які існують сьогодні, немає можливості забезпечити ефективне управління процесом психосоціальної адаптації ветеранам.