• In English
 • Експертна група з питань мовної політики на чолі з Павлом Розенком підтримує необхідність якнайшвидшого прийняття Парламентом закону про забезпечення функціонування української мови як державної
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 27 грудня 2018 року о 16:23

  27 грудня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Експертної групи з питань мовної політики.

  Члени експертної групи одноголосно підтримали рішення Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності рекомендувати Верховній Раді України прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної у редакції, запропонованій Комітетом.

  «Більшість важливих та слушних пропозицій депутатів враховані, законопроект є результатом консолідованої праці експертів, науковців, політиків, представників громадськості та відповідає очікуванням суспільства. Державна мова має бути захищена законом!» - наголосив у ході засідання голова Експертної  групи, Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

  За підсумками обговорення, члени Експертної групи направили звернення Голові Верховної Ради України та народним депутатам України щодо необхідності якнайшвидшого прийняття закону про забезпечення функціонування української мови як державної у другому читанні та в цілому.

  Експертна група також розглянула та схвалила проект Концепції Державної цільової програми всебічного розвитку і функціонування української мови як державної до 2028 року.  Проект Концепції найближчим часом буде розглянутий на засіданні Кабінету Міністрів України.

  Як відомо, Експертна група з питань мовної політики створена рішенням Уряду у вересні 2018 року на виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України».