Як стимулювати інноваційну діяльність та підвищити ефективність національної інноваційної системи – експерти ООН проведуть дослідження інноваційної сфери України та дадуть відповідні рекомендації. Про це йшлося під час зустрічі делегації Європейської економічної комісії ООН (UNECE) з представниками МОН.
Дослідження проводитиметься в межах огляду інноваційної політики країн Східної Європи та Кавказу, яке робить UNECE. Воно складатиметься з 6 етапів: ґрунтовне оцінювання і консультації з питань інноваційної політики, аналіз отриманих даних, публікація результатів тощо.
Для проведення дослідження було створено спеціальний опитувальник. З його допомогою експерти оцінюватимуть інституційну складову управління сферою інноваційної діяльності, інструменти інноваційної політики та інноваційні процеси. Загалом відбудеться огляд 50 індикаторів.
У межах візиту в Україну експерти ООН вже пояснили представникам університетів та наукових установ алгоритм заповнення опитувальника.
«Проведення цього дослідження зараз є дуже важливим, адже попередній огляд інноваційного розвитку України проводився UNECE 2012 року, а результати були опубліковані 2013 року. За ці понад 5 років багато змінилося. І саме це дослідження допоможе нам актуалізувати інформацію, критично оцінити втілення попередніх рекомендацій, а також виявити проблеми, які стримують розвиток інновацій в Україні», – розповіла гендиректор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка.
Важливо, що за результатами дослідження Україна зможе побачити слабкі та сильні сторони не тільки своєї інноваційної політики, а й інших країн Східної Європи та Кавказу.
Делегація UNECE окремо зустрілася з представниками структурних підрозділів МОН, які розповіли про систему фінансування наукових досліджень в Україні. Також вони докладно зупинилися на заходах, які проводять для розвитку сфери інновацій та трансферу технологій.
У майбутньому планується ще низка зустрічей такого формату для обговорення проміжних результатів огляду.
Нагадуємо, що МОН назвало переможців Всеукраїнського фестивалю інновацій, серед лідерів – компанії, що пропонують дешевші рішення для цифровізації освіти, нові підходи до лікування та діагностики хвороб, передові рішення для військової сфери та екології.