• In English
 • Екосистема DREAM: презентація для громад Харківщини

  Команда Проектного офісу DREAM спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України продовжують серію регіональних презентацій екосистеми для підзвітного управління відновленням.

  Заходи мають на меті залучити представників місцевих громад, обласних військових адміністрацій до роботи з екосистемою, презентувати переваги DREAM для реалізації проектів відновлення та модернізації регіонів, змінити уявлення про можливості співпраці з міжнародними донорами та залучення інвестицій на потреби громад.

  16 лютого у Харкові 50 представників громад області та ОВА зібралися, щоб обговорити оновлення функціонала екосистеми для ініціаторів проектів та контриб’юторів, поділитися досвідом роботи з платформою, та зафіксувати переваги системи, що дозволить якісно комунікувати про потреби регіону та реалізовувати пріоритетні проекти відновлення та модернізації.

  Харківщина – серед лідерів в Україні за кількістю проектів, заведених в DREAM. Відповідно до даних публічного модуля аналітики з 2028 проектів, що додано до системи, 236 ініційовано саме в Харківській області. Загальний бюджет проектів Харківщини, заведених в DREAM, складає 90,14 млрд гривень, при цьому підтверджено фінансування на 39,21 млрд. гривень.

  На сьогодні з DREAM працюють 28 громад області, але цього року кількість залучених громад і заведених проектів значно збільшиться.

  «Міністерство впроваджує цілу низку цифрових інструментів відновлення, серед яких – Реєстр пошкодженого і зруйнованого майна, Геоінформаційна система регіонального розвитку та екосистема DREAM, яка інтегрує ці та інші цифрові інструменти для створення єдиного цифрового маршруту проекту відновлення. DREAM – це унікальне цифрове рішення, яке забезпечить прозоре та підзвітне відновлення на роки вперед», – зазначив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформації та цифровізації Анатолій Комірний.

  Загалом, на сьогодні, понад 700 громад з усієї України працюють з DREAM. Екосистема дозволяє громадам формувати власний інвестиційний портфель та залучати фінансування на проекти відновлення та розвитку. Інтеграція DREAM з різними державними реєстрами, сервісами та системами, як Дія, Prozorro, ГІС, ЄДЕССБ тощо, значно спрощує процедуру внесення проекту в екосистему для його ініціаторів, забезпечує актуальність та валідність внесених даних та дозволяє моніторити реалізацію проекту на кожному з етапів.

  Більше читайте на сайті Мінінфраструктури.