• In English
 • Е-гривня та інтеграція українського платіжного ринку з Європейським: Парламент ухвалив відповідний законопроект
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 05 липня 2021 року о 18:46


  Верховна Рада України 30 червня підтримала в цілому законопроект «Про платіжні послуги». Документ дозволить адаптувати законодавство України до норм ЄС, а також сформує правову основу для інтеграції українського платіжного ринку з європейським.

  Прийняття законопроекту модернізує платіжний ринок України. Відповідно до проекту закону НБУ отримав право випускати цифрову валюту Національного банку України — е-гривню. Також створюються умови для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking).

  «Ухвалення цього документа є знаковою подією для всіх учасників платіжного ринку та нашої країни загалом. Фінтех-компанії зможуть налагодити взаємовигідну співпрацю з банками та отримати більше можливостей для розвитку бізнесу. Це сприятиме появі нових платіжних стартапів та забезпечить здорову конкуренцію на платіжному ринку. Тобто законопроект сприятиме залученню на український ринок таких компаній, як Stripe та PayPal», — сказав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков. 

  Зокрема, законопроект передбачає можливість під'єднуватися до інтерфейсів банківських сервісів та обмінюватися з ними даними всім учасникам ринку, які надають платіжні послуги і мають на це дозвіл регулятора.

  Реалізація проекту цифрової гривні відкриє нові можливості для держави, бізнесу та громадян. Е-гривня має потенціал стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури віртуальних активів в Україні.

  Документ базується на сучасних потребах та враховує норми європейських регуляторних актів – Другої платіжної директиви (PSD2), Директиви з електронних грошей (EMD). Водночас він також містить застережні засади, спрямовані оминути проблеми, з якими стикнулися в Європейському Союзі.