• In English
 • E-construction talks: Робота органів ДАБК в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва

  Відбулася третя робоча зустріч E-construction talks – відкритий діалог між розробниками Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) з представниками будівельної галузі. Темою зустрічі була роль органів державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) в роботі системи та основні виклики. Захід пройшов у форматі онлайн.

  «Ми продовжуємо спілкуватися з представниками будівельної галузі. Зворотний зв'язок для нас – не тільки можливість дізнатися як ми можемо покращити роботу ЄДЕССБ, але й крок до більшої відкритості та прозорості. Останнє – основна мета існування ЄДЕССБ.

  Система вже пришвидшила розгляд документів та спростила практику отримання дозволів. Однак ми не зупиняємося і продовжуємо активно працювати над тим, аби зробити користування системою логічнішим. Зокрема, саме в роботі з документами. Важливо, аби всі процесі відбувалися максимально просто та швидко», – прокоментувала заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська.

  Старший бізнес-аналітик проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» Микола Свєтіков на заході представив основні напрямки модернізації е-системи для поліпшення роботи органів ДАБК:

  • Оновлення функціонала АРМ ЦНАП – спрощення процесів внесення та обробки інформації;
  • Модернізація послуги на порталі Дія – вдосконалення можливості подання документів, спрощення логіки роботи, розширення механізмів попередньої перевірки даних;
  • Збільшення відсотка автореєстрацій – оптимізація механізму перевірки даних;
  • Зменшення відсотка відмов – забезпечення реалізації механізмів розширеного внесення інформації, вдосконалення класифікатора.

  ЄДЕССБ – один з запобіжників корупції в будівництві. Завдання Міністерства відновлення – максимальне наповнення її функціоналом для зручності користування будівельними послугами, а також – автоматизація для забезпечення прозорості всіх процесів будівництва. У спільній роботі з представниками галузі Міністерство продовжує активно працювати для того, щоб зробити систему максимально ефективною.

  E-construction talks спрямовані на ознайомлення користувачів з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва (ЄДЕССБ) та спільними зусиллями – покращення її роботи.

  Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена в співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».