• In English
 • Два медзаклади Лимана отримали запас медикаментів на три місяці, — Віктор Ляшко
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 17 грудня 2023 року о 17:48

  Сьогодні Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом із д-ром Ярно Хабіхтом, представником ВООЗ в Україні, та Емануеле Бруні, менеджером ВООЗ із питань врегулювання інцидентів в Україні, спільно відвідали місто Лиман Донецької області, аби особисто передати життєво важливі медичні товари для двох закладів охорони здоров’я, які обслуговують близько 12 000 людей, у тому числі приблизно 600 дітей.

  «Повномасштабна війна значно вплинула на доступ до медичної допомоги в Лимані. Багато медичних закладів зазнали пошкоджень. Ситуація в місті демонструє, яких втрат завдає війна медичній інфраструктурі та пов’язані з цим труднощі в наданні медичної допомоги. За таких умов підтримка з боку партнерів є без перебільшення життєво важливою. Ми приїхали сюди разом з командою ВООЗ, щоб обговорити поточні і майбутні потреби міста у сфері охорони здоров’я та знайти шляхи, як їх задовольнити безпосередньо у Лимані та інших прифронтових районах. ВООЗ є нашим надійним партнером, який забезпечував підтримку України та її медичних працівників до війни і продовжує робити це під час війни», — сказав Віктор Ляшко.

  До Лимана було доставлено медичні товари, необхідні для забезпечення надання медичної допомоги місцевим жителям із урахуванням складності ситуації з охороною здоров’я в місті. Зокрема, йдеться про медикаменти для лікування неінфекційних захворювань (таких як серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та інше), базове медичне обладнання (отоскопи, стетоскопи, глюкометри), а також життєво необхідні ліки, пов’язані зі специфікою надання меддопомоги в холодну пору року, антибактеріальні препарати та медичні товари для надання первинної медичної допомоги дітям.

  Зазначену гуманітарну допомогу отримали два медичні заклади Лимана — Центр первинної медико-санітарної допомоги та Центральна районна лікарня. Це дозволить їм створити запас необхідних лікарських засобів на три місяці.

  Враховуючи нестабільну ситуацію в регіоні, спеціалізовані лабораторні послуги також є життєво важливими для громадян, які тут проживають. З огляду на це, ВООЗ надала спеціальне медичне обладнання, в тому числі гематологічний аналізатор, а також основні матеріали, необхідні для проведення аналізу крові в лабораторії Лиманської центральної районної лікарні.

  Д-р Ярно Хабіхт підкреслив: «Війна, що триває, мала руйнівні наслідки для Лимана як прифронтового міста. Із погіршенням погодних умов по всій країні, взимку очікується, що доступ до послуг із охорони здоров’я стане ще більш ускладненим. Проте, незважаючи на всі виклики, ВООЗ продовжує надавати важливу гуманітарну допомогу з використанням різних підходів, таких як організація конвоїв ВООЗ до визначених районів та участь у міжвідомчих конвоях допомоги ООН, яких за цей рік у країні було організовано близько дев’яноста. Наша команда продовжуватиме підтримувати медичних працівників та заклади охорони здоровʼя в Україні, щоб рятувати життя людей».

  Нагадаємо, нещодавно в Києві МОЗ та ВООЗ підписали дворічну угоду про співробітництво для зміцнення партнерства на 2024-2025 роки.