• In English
 • Довженко-Центр – яскравий приклад сучасної та креативної державної культурної інституції
  Міністерство культури України, опубліковано 17 вересня 2018 року о 14:31

  Національний центр Олександра Довженка відкрив перший сезон регулярних культурних подій «Довженко І: Відкриття сезону 1»  та презентував оновлений публічний простір-лобі Довженко-Центру, створеного як meeting-point для відвідувачів, резидентів та команди Центру. Тут розмістилися кінозал, музейна крамниця, відкритий простір, мікросцена, Музей кіно. В оновленому просторі команда Центру Довженка пропонує відвідувачам низку подій - кіноклубних, освітніх, розважальних, театральних, фахових - або приємний відпочинок у книгарні.

  «Ми відкриваємо простір, який буде прикладом комплексної інфраструктури та матиме мікросцену для театральних та музичних подій. Це безпрецедентна річ, яку ми постаралися втілити в цьому лобі», - розповідає генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко.

  «Понад два роки ми працювали над тим, щоб осмислити його межі і створити концепцію перевтілення. Коли ми знесли стіни - нам відкрився дивовижний простір, і от потроху, аналізуючи власний досвід та досвід сучасних інституцій, ми збагнули, що це місце необхідне для імплементації наших проектів, зокрема, кіно- та освітніх програм».

  Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що вкрай важливо перетворювати індустріальні об’єкти на сучасні культурно-креативні інституції.

  «Сьогодні ми презентуємо стильний, оновлений, модернізований, ревіталізований простір-лобі Довженко-Центру. Частка держави у фінансуванні цієї інституції з 2017 року збільшилась до п’яти мільйонів, але безперечно значна частка фінансування діяльності Центру - це також залучення партнерів та інвесторів. Я вдячний команді та Іванові Козленку, які своєю шаленою енергією та ідеєю зробили цей Центр привабливим та цікавим як зовнішньо, так і внутрішньо», - говорить Міністр культури України Євген Нищук. - Діяльність Центру Довженка гарний приклад того, що державна інституція може бути сучасною всупереч усталеним міфам про застарілість державних інституцій. Це якраз приклад того, як люди послідовно втілюють прекрасні ідеї та концепції. Зокрема, вже навесні наступного року тут відкриється Музей кіно, а також запрацює сучасна Медіатека – цифровий банк українського кіно- та фотомистецтва». 

  Одна із основних подій «Довженко І: Відкриття сезону 1» - відкритий кіноклуб, де щосереди відбуватимуться ретроспективні покази документального і художнього кіно, авторські кураторські програми відомих українських кінознавців.

  Попереду відкриття навесні 2019 року Музею кіно. Він відкриється великою виставкою, присвяченою Всеукраїнському кінофотоуправлінню, державній монополії 1920-х, яка спричинила революцію в українському кінематографі та суттєво вплинула на розвиток світового кіно. Довженко-Центр першим став досліджувати явище українського кіноавангарду, повернувши в Україну забуті або заборонені шедеври авангардного кіно.