• In English
  • Дотримання законності в діяльності ОМС розглядається в контексті обов’язку держави забезпечити безпеку своїм громадянам, — Геннадій Зубко
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 лютого 2018 року о 12:45

    Законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою», який був схвалений Урядом і вже зареєстрований в Парламенті – є ключовим з 17 законопроектів по децентралізації. Його прийняття направлене на спрощення механізмів та мотивацію громад до об’єднання, а також підсилення їх функцій. Загалом децентралізація – це революційний процес, який змінює систему управління, фінансування, повноважень і найголовніше - відповідальності.

    Про це під час круглого столу щодо дотримання законності в діяльності органів місцевого самоврядування зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

    «Ми вже маємо практично повну карту перспективних планів створення ОТГ по всій Україні — вже затверджено Урядом перспективні плани 23 областей. Об’єднано –  722 громади, в 40 з яких призначено перші вибори, а в 17 очікують рішення ЦВК. З об’єднанням змінюється і якість сервісів, які надаються в цих громадах. Вже маємо карту доступної мережі ЦНАПів, а також проекти, сформованих регіонами спроможних мереж надання первинної медичної допомоги, формуються центри безпекової мережі спільно з ДСНС. Резюмуючи, ще раз наголошую – зміни можливі тільки за рахунок одного– ефективності та відповідальності на місцях», –   наголосив Геннадій Зубко.

    Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що питання дотримання законності в діяльності органів місцевого самоврядування лежить в більш широкому контексті обов’язку держави забезпечити безпеку своїх громадянам та створити безпечний простір комфортного життя. Це є головною ідеєю і основою метою реформи децентралізації.

    «Питання державного контролю за дотриманням законності з боку органів місцевого самоврядування має вирішити інститут префектів. Відповідний законопроект вже розроблений і цілком відповідає європейській системі управління, яка дозволяє з одного боку передавати повноваження, з іншого – контролювати виконання цих повноважень на місцях», –  розповів урядовець.

    На думку Геннадія Зубка, регулювання діяльності органів місцевого самоврядування має бути вирішене з точку зору не обмеження самостійності у прийнятті рішень соціально-економічного характеру, а з точки зору інтересів громадян і дотримання засад національної безпеки. А це можливо у режимі діалогу і пошуку взаємовигідних компромісів.