• In English
 • Доступні ліки: За час роботи програми українці викликали «швидку» на 17 тисяч разів менше
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 25 травня 2018 року о 12:56

  Мова йде про виклики, пов’язані з серцево-судинною недостатністю, критичними станами бронхіальної астми та діабету 2 типу.

  Вже другий рік працює Урядова програма «Доступні ліки». Пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму отримують якісні та ефективні препарати безоплатно чи з незначною доплатою.

  За час роботи програми пацієнти отримали ліки майже за 20 мільйонами рецептів на суму близько 900 мільйонів гривень.

  Урядова програма спонукає українців систематично відвідувати лікарів. Це дає можливість терапевтам контролювати перебіг хронічних захворювань, вчасно коригувати лікування та попереджувати можливі ускладнення.

  Регулярний прийом ліків та відвідування лікаря суттєво вплинули на зменшення кількості критичних станів у пацієнтів. Так, за рік роботи програми кількість пацієнтів з нормалізованим цукром у крові при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів «швидкої допомоги» з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.

  Нагадаємо, для того щоб отримати ліки за програмою, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки в аптеці з позначкою «Доступні ліки».

  Зараз в програмі налічується 239 препаратів, 47 з яких можна отримати безоплатно у 7 692 аптеках України.

  Цього року Уряд виділив на програму 1 млрд грн. За 4 місяці роботи програми у 2018 році було використано близько 30% від цієї суми - майже 280 млн грн. - на відшкодування близько 6 млн рецептів.

   Карта аптек, що беруть участь: https://goo.gl/dCEMCw.