За підсумками 5-ї зустрічі міністрів Трансатлантичного партнерства в галузі енергетики та клімату (Р-ТЕСС) ухвалено Керівні принципи P-TECC, одним з яких стала тривала підтримка України і українського енергетичного сектору.
Серед учасників – Міністр енергетики США Дженніфер Ґренголм, Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковскі, міністри, представники міністерств енергетики, приватних компаній та учасники енергетичного ринку з 24 країн Центральної та Східної Європи.
Делегацію України на заході очолив заступник Міністра енергетики Роман Андарак.
На міністерському засіданні P-TECC Роман Андарак подякував міжнародним партнерам за допомогу українському енергосектору та розповів про пріоритетні напрямки подальшої підтримки, необхідної для стабільної роботи української енергосистеми.
Він акцентував на потребі посилення ППО та пасивного захисту енергооб’єктів, проведенні швидких ремонтів на енергооб’єктах, розбудові розподіленої генерації.
«Нам потрібні резервні джерела живлення, потужні генератори для критичної інфраструктури, об’єктів водопостачання, опалення, очищення води, для медичних закладів.
Зважаючи на інтенсивність руйнувань, допомога енергетичному сектору України має надходити у безперервному нагальному порядку», - зазначив він.
Окремо заступник Міністра наголосив на важливості збільшення обсягів імпорту електроенергії з європейських країн.
Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон під час виступу нагадала, що Європейський Союз підтримує український енергосектор від самого початку повномасштабної російської військової агресії. Зокрема, завдяки зусиллям Євросоюзу в Україну вже доставлено більше 8 тисяч генераторів та понад 3 тисячі трансформаторів. Крім цього, за спільної ініціативи Кадрі Сімсон та міністра енергетики України Германа Галущенка було створено Фонд підтримки енергетики України, загальна сума внесків до якого на сьогодні становить понад 550 млн євро.
Усі учасники зустрічі заявили про значні перспективи поглиблення співробітництва з Україною в енергетичній сфері та погодились, що підтримка енергетики України є частиною глобальної європейської безпеки.
У межах заходів P-TECC Роман Андарак також виступив на бізнес-форумі платформи та провів низку двосторонніх зустрічей з міжнародними партнерами України.