• In English
 • Допомога у відновленні енергосектору і розмінуванні: у Міненерго відбулась зустріч з представниками USAID
  Міністерство енергетики України, опубліковано 20 липня 2023 року о 19:06

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з менеджером з питань енергетики Офісу економічного зростання USAID в Україні Кетлін Кірш. Сторони обговорили питання подальшої підтримки українського енергосектору та доцільність пролонгації Проекту енергетичної безпеки USAID.

  Очільник Міненерго подякував USAID за надану Україні допомогу та постійну увагу до потреб енергетичної галузі. Він зазначив, що у межах Конференції з відновлення України у Лондоні провів зустріч із заступницею адміністратора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Ерін МакКі, під час якої обговорив перспективи подальшої співпраці та напрямки розвитку енергетичної сфери.

  Герман Галущенко наголосив, що одним із ключових завдань у межах підготовки до наступного опалювального сезону є децентралізація генерації електроенергії. Важливу роль у цьому процесі можуть відіграти маневрові потужності та розподілена генерація, зокрема газові турбіни. Україна вже має досвід співпраці з USAID у цьому напрямку і зацікавлена у розвитку подальшого співробітництва.

  Сторони також обговорили заходи, які здійснюються українськими енергетиками для підвищення стійкості енергосистеми і посилення фізичного захисту енергооб’єктів, а також співпрацю у відповідних напрямках.

  Окрема увага на зустрічі приділялася питанням відновлення і ремонтів на об’єктах, які зазнали російських атак. Міністр наголосив, що для забезпечення стабільного електропостачання споживачів протягом наступної зими триває наймасштабніша за всю історію України ремонтна кампанія. Водночас енергетичні компанії продовжують відчувати дефіцит обладнання і матеріалів, необхідних для проведення відновлювальних робіт.

  «Одним із найефективніших інструментів для допомоги енергосектору є Фонд енергетичної підтримки України, закупівлі обладнання за кошти якого здійснюються за міжнародними стандартами прозорості представниками USAID», - зазначив Герман Галущенко.

  Також учасники зустрічі обговорили можливості залучення допомоги USAID для виконання робіт з розмінування територій, прилеглих до енергооб’єктів. Цей напрям співпраці є важливим для забезпечення безпечних умов роботи енергетиків, особливо на деокупованих територіях.