• In English
 • Допомога енергосектору і перетворення України на енергетичний хаб Європи: Герман Галущенко провів зустріч з Джеффрі Пайєттом
  Міністерство енергетики України, опубліковано 06 листопада 2023 року о 22:10

  Міжнародна допомога українській енергетиці є надзвичайно важливою для відновлення і реформування галузі. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко у Вашингтоні під час зустрічі із заступником Держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєттом.

  «Ми детально говорили про допомогу українському енергосектору. Але не лише про те, як пройти цю зиму. Ішлося про допомогу в більш глобальному контексті того, як Україна має стати частиною європейської енергосистеми, у який спосіб ми можемо підсилити енергетичну безпеку регіону», - розповів Герман Галущенко за результатами перемовин.

  Міністр енергетики підкреслив, що ворог продовжує атакувати українську енергетику. Протягом останніх тижнів об’єкти енергетичної інфраструктури були 60 разів атаковані з різних видів зброї. Після кожної нової атаки потреби в енергетичному обладнанні зростають, а тому допомога партнерів українському енергосектору має важливе значення.

  Обговорювалася також підготовка до опалювального сезону 2024/2025 років. Очільник Міненерго підкреслив, що в її межах має бути проведена масштабна децентралізація генерації, забезпечено максимальну підтримку переходу існуючих технологій генерації на більш ефективні та гнучкі, орієнтовані на базове навантаження та пікове споживання.

  «Нам потрібна допомога США у підготовці комплексного плану створення розподіленої енергетичної системи, кращого управління мережею та підтримка в його реалізації. Ми плануємо увійти в наступний опалювальний сезон 2024/2025 із газовими турбінами/генераторами загальною потужністю понад 300 МВт комбінованого виробництва тепла та електроенергії», - розповів Міністр.

  Під час зустрічі також обговорювалися питання інтеграції українського та європейського енергетичних ринків і перспективи перетворення України після війни на найбільшого експортера електроенергії в Європі. США зацікавлені у прискоренні «зеленого» переходу і готові надавати відповідну підтримку партнерам. Також сторони обговорили залучення американських трейдерів до використання українських підземних сховищ газу, співпрацю у розбудові інтерконекторів та поглиблення співпраці в атомній галузі.

  Джеффрі Пайєтт своєю чергою запевнив, що Сполучені Штати продовжуватимуть підтримку українського енергосектору і зацікавлені у напрацюванні найефективніших механізмів її забезпечення. Одним з механізмів є діючий Проект енергетичної безпеки Агенції США з міжнародного розвитку,  головним бенефіціаром діяльності якого в Україні є Міністерство енергетики України.