• In English
 • Допомога Україні та членство в ЄС: Ольга Стефанішина провела зустріч із міністрами з європейських справ
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 23 листопада 2022 року о 20:22

  23 листопада на запрошення Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної до України прибула делегація міністрів у європейських справах.

  Зокрема, участь у зустрічі взяли Держсекретар з європейських справ МЗС Румунії Даніела Гітман, Міністр з питань ЄС і конституції Австрії Кароліне Едтштадлер, Міністр з європейських справ Хорватії Андрея Метелько-Згомбич, Секретар МЗС Латвії Гунда Рейре, Міністр закордонних справ, освіти та спорту Ліхтенштейна Домінік Хаслер, Віце-міністр закордонних справ Литви Йовіта Нелюпсене, Віце-президент Європарламенту Нікола Бір та державний Міністр з питань Європи і клімату ФРН Анна Люрманн.

  Вони обговорили підготовку України до членства в Європейському Союзі, поглиблення інтеграції, санкційний тиск на росію, а також притягнення російських військових злочинців до відповідальності за скоєні злочини.

  Ольга Стефанішина подякувала європейським партнерам за візит у такому складі, який, за її словами, свідчить про єдність європейської підтримки України.

  «Україна рухається гарними темпами у виконанні рекомендацій Єврокомісії. Ми розраховуємо, що їх оцінка відбудеться у 2023 році якнайшвидше, щойно ми впровадимо усі необхідні рішення. Важливо зберегти євроінтеграційний імпульс у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів щодо розробки та ухвалення євроінтеграційного законодавства», – сказала Ольга Стефанішина та додала, що, як і під час заповнення опитувальника, сьогодні зберігається синергія між владою та громадянським суспільством під час підготовки законодавства.

  Водночас зі сторони міністерок у європейських справах було наголошено на підтримці бажання України стати частиною європейської родини. Також була відзначена швидкість у проведенні євроінтеграційних реформ, незважаючи на війну.

  Ольга Стефанішина закликала європейських партнерів посилити санкційний тиск на росію, зокрема задля ще більшого обмеження військового потенціалу країни-агресора. Учасники зустрічі обговорили притягнення до відповідальності російських військових злочинців.

  «Російські війська здійснили усі можливі злочини проти цивільного населення на окупованих територіях України. Ми будемо вдячні за усю наявну у вас юридичну експертизу, яка дозволить притягнути цих людей до відповідальності. Це важливо для відновлення справедливості і миру в Європі», – сказала Ольга Стефанішина.

  Зі свого боку представниці від європейських країн запевнили Україну у готовності підтримати її на цьому шляху. Зокрема, Австрія виділить 100 тисяч євро Міжнародному кримінальному суду, а також 105 тисяч євро місії ЄС EUAM на мобільні слідчі лабораторії та навчання з цифрової криміналістики. Ліхтенштейн виділить 250 тисяч швейцарських франків на заходи з притягнення до відповідальності за найбільш тяжкі злочини, вчинені в Україні.

  Крім того, Німеччина надасть 40 мільйонів євро на гуманітарну допомогу для України. А Румунія 300 тисяч євро на проходження зимового періоду.