• In English
 • Добір на посаду голови Національної служби здоров'я України відбувався виключно в рамках Закону, — Максим Степанов
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 12 червня 2020 року о 19:03

  Добір на посаду голови Національної служби здоров'я України відбувся повністю в рамках чинного законодавства. На цьому в інтерв'ю програмі “Україна з Тиграном Мартиросяном” на телеканалі Україна 24 наголосив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

  “Те, що стосується добору на голову Національної служби здоров'я України. Я не помилився, коли сказав саме “добір”. Бо в нас зараз діє порядок щодо призначення на ті чи інші посади держслужбовців категорії “А”. Голова НСЗУ належить до цієї категорії. Стаття Закону, яка регламентує проведення конкурсу, у тому вигляді, до якого ми звикли, призупинена. Ми, своєю чергою, зробили все в рамках Закону і згідно з визначеними нормативами”, — зазначив Міністр.

  Він також наголосив, що на офіційному YouTube каналі НАДС викладені співбесіди з усіма кандидатами на посаду голови НСЗУ, кожен охочий може з ними ознайомитись.

  Процедура добору персоналу на державні посади передбачена Законом про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Саме цим Законом тимчасово призупинені норми Закону України "Про державну службу" в частині конкурсного добору на посади державної служби. 

  Замість конкурсу передбачена процедура тимчасового добору на посади державної служби шляхом укладання строкового контракту. Ця процедура діятиме впродовж карантину і 30 днів по його закінченні.

  Добір відрізняється від конкурсу тим, що під час добору не проводяться класичні етапи оцінювання кандидатів, не відбувається традиційних тестувань, виконання ситуативних завдань. Натомість із претендентом, який хоче обійняти посаду на умовах строкового контракту, уповноважена особа проводить співбесіду. За результатами таких співбесід і ухвалюється рішення щодо укладання з претендентом строкового контракту на посаду.

  Далі претендент має пройти процедуру спеціальної перевірки відповідно до законодавства щодо запобігання корупції. Ця вимога не знята і не призупинена. Після цього така особа в статусі державного службовця повноцінно виконує функції на час дії контракту, але не довше двох місяців після його відміни.