• In English
 • До регіонів буде відправлено понад 2 тис. упаковок препарату, який використовується при лікуванні коронавірусу
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 03 квітня 2020 року о 09:31

  У п’ятницю, 3 квітня, до регіонів України буде відправлено 2250 упаковок препарату, який застосовують при важких та вкрай важких формах коронавірусної хвороби. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив в ефірі політичного ток-шоу “Право на владу”, 2 квітня.

  “В нас уже готовий відповідний розподіл. Нам передали 3 тис. упаковок препарату. 2250 будуть відправлені в регіони, а 750 залишаються в Києві для швидкого реагування. Завтра буде фізично підписано договір, і вже завтра ліки поїдуть в області”, - заявив Максим Степанов.

  Як додав Міністр охорони здоров’я, це один з кількох препаратів, що містить діючу речовину, яку застосовують при лікуванні від коронавірусу. Саме тому МОЗ веде переговори з іншими компаніями щодо поставок цього препарату.

  “Наступного тижня ми отримаємо достатньо цих ліків, щоб потенційно лікувати до 20 тис. пацієнтів”, - підкреслив Максим Степанов.

  Наголошуємо, наразі не існує ліків від коронавірусної хвороби COVID-19, пацієнтам надається симптоматичне лікування. Зокрема, цей препарат застосовують при важких та вкрай важких формах коронавірусної хвороби.

  Зауважимо, будь-яке використання цього лікарського засобу у лікуванні COVID-19 вважається використанням поза зареєстрованими показаннями - off-label (тобто за відсутності такого затвердженого показання, як хвороба, спричинена COVID-19, в інструкції для медичного застосування). Препарат не рекомендовано купувати в аптеках без рецепта лікаря. Самолікування може бути небезпечним для здоров’я людей.