• In English
  • До проекту «Пліч-о-пліч» доєдналися понад 100 громад, — Олексій Кулеба на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
    Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 17 грудня 2024 року о 17:57

    До проекту «Пліч-о-пліч» доєдналися понад 100 громад, — повідомив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій   Олексій Кулеба на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України.

    Ініціатива полягає у збільшенні проектів згуртованості всередині країни – коли тилові й більш спроможні на сьогодні громади-партнери підтримують і допомагають прифронтовим і тим, що знаходяться під постійними обстрілами ворога громадам-форпостам.

    «Сьогодні кожна громада володіє особливим потенціалом, визначити та використати який — це наше спільне завдання. Так ми об’єднаємо українців, громади та усю країну. Завдяки проекту «Пліч-о-пліч» ми не лише відновлюємо пошкоджені населені пункти, а й формуємо міцні горизонтальні зв’язки між громадами. Ця згуртованість – наша сила і запорука перемоги», — наголосив Олексій Кулеба під час презентації.

    Проект передбачає:

    - відновлення інфраструктури, зокрема ремонт пошкоджених будинків, шкіл, лікарень та інших об’єктів соціальної інфраструктури,

    - гуманітарну допомогу, в тому числі забезпечення громад обладнанням для енергонезалежності,

    - культурні, освітні та спортивні заходи для зміцнення соціальних зв’язків та залучення молоді.

    Станом на сьогодні до проекту «Пліч-о-пліч» долучилися понад 100 громад, підписано 51 меморандум про партнерство. Ще 114 громад-форпостів потребують підтримки партнерів. У 2025 році планується відновити понад 10 000 об’єктів інфраструктури та розширити програми підтримки прифронтових регіонів.

    «Кожна тилова громада може стати партнером для прифронтового населеного пункту, і наша спільна мета — допомогти це реалізувати. Сьогодні я хочу ще раз наголосити на важливості цього проекту та запросити всіх долучитися до ініціативи», – підкреслив Олексій Кулеба.

    Результати пілотного етапу продемонстрували ефективність ініціативи: минулого року 15 областей відновили понад 1500 будинків у Херсонській області. Співпраця триває й досі — громади не лише допомагають з відновленням, а й організовують програми для дітей з постраждалих регіонів.

    Детальна інформація про участь у проекті «Пліч-о-пліч» доступна на офіційному сайті.