• In English
 • До кінця лютого українці зможуть обміняти до 20 млн ламп розжарювання на LED-лампи, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 30 січня 2023 року о 15:02

  Сьогодні, 30 січня, офіційно стартувала програма ЄС та Уряду України для населення з обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи. Це ще один крок Уряду України для подолання енергетичної кризи внаслідок ракетних ударів рф. Так, в рамках програми передбачається заміна до 50 млн ламп розжарювання, що має зекономити державі електроенергії співставно потужності одного блоку середньостатичної атомної електростанції, адже LED-лампи споживають у 8 разів менше електроенергії за звичайні лампи старого зразка.

  Про це розповіла Перший Віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час прямого ефіру на Національному телемарафоні у ході прес-брифінгу, присвяченому старту програми з обміну ламп. Захід відбувся у приміщенні Київського головпоштамту також за участі Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Посла ЄС в Україні Матті Маасікаса та очільника Укрпошти Ігоря Смілянського.

  «Програма триватиме не один місяць, ми починаємо з великих міст і поступово дійдемо до найменших сіл, яким доставимо лампи до кінця цього місяця чи початку наступного. Загалом ми плануємо, що на кінець лютого повнолітні українці зможуть обміняти у відділеннях Укрпошти до 20 мільйонів ламп. Така проста річ, як заміна лампи розжарювання на LED-лампи дозволить нашим енергетикам балансувати систему та зменшити відключення світла, а для українців – це теж можливість економити на рахунках, а також сформувати нові побутові звички, зокрема, свідомо і ощадливо споживати електроенергію», - зазначила Юлія Свириденко.

  За даними «Укренерго», до 40% енергії споживається домогосподарствами. При цьому багато українців все ще використовують звичайні лампи розжарювання в побуті. Типова лампа розжарювання споживає 60 Вт на годину, а середня світлодіодна лампа такої ж яскравості споживає 7-8 Вт, забезпечуючи економію електроенергії в середньому у 8 разів. За оцінками енергетиків, перехід на світлодіодні лампи допоможе споживати на 7-10% менше електроенергії в моменти пікового навантаження.

  Перший Віце-прем’єр-міністр наголосила на підтримці європейських партнерів у боротьбі України як на військовому, так і на енергетичному фронті. Так, Європейський Союз заявив про готовність закупити 30 млн LED-ламп та, починаючи з середини січня 2023 року, поетапно й безкоштовно передає їх Україні. Ще 5 млн ламп виділить уряд Франції. Крім того, ЄС допомагає Україні не тільки LED-лампами, але й генераторами, фінансуванням ремонту енергоінфраструктури проектів енергозбереження та ін.

  Щодо механізму програми, Юлія Свириденко розповіла, що кожен українець який досяг 18 років зможе обміняти до 5 старих ламп розжарювання на нові економні LED-лампи у відділеннях «Укрпошти». Для цього необхідно залишити заявку через застосунок Дія та отримавши підтвердження про наявність ламп завітати до Укрпошти. Якщо скористатися застосунком не має можливості, достатньо прийти у відділення Укрпошти, пред'явити паспорт та ідентифікаційний код і обміняти лампи в порядку черги.