• In English
 • До Державного реєстру потужностей внесено 186 тисяч операторів ринку

  За час дії нових умов реєстрації потужностей операторів ринку до Держпродспоживслужби звернулися та зареєстровані у Державному реєстрі потужностей 186 тисяч операторів ринку.

  Нагадаємо, що Державний реєстр потужностей операторів ринку харчових продуктів (наказ Мінагрополітики України від 10 лютого 2016 р. № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам») набув чинності 4 квітня 2016 року.

  Відповідно до статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

  Для державної реєстрації потужності достатньо подати заяву територіальному органу Держпродспоживслужби. Реєстрація здійснюється безоплатно впродовж 15 робочих днів після отримання заяви.

  Неподання суб’єктом господарювання заяви про державну реєстрацію потужностей, тягне за собою накладення штрафу:

  на юридичних осіб - у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат,

  на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат.

  Також з 2016 року видано 1664 експлуатаційні дозволи, зокрема 760 дозволів у 2017 році, та 57 - поточному році.