• In English
 • До 21 квітня МОЗ збирає пропозиції громадськості до проекту стратегії розвитку системи охорони здоровʼя до 2030 року
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 24 березня 2023 року о 15:16

  Сьогодні під головуванням Міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка відбулася онлайн-зустріч секторальної робочої групи «Охорона здоровʼя» МОЗ України за участю міжнародних партнерів. Під час зустрічі Міністр представив оновлений проект стратегії розвитку системи охорони здоровʼя до 2030 року.

  «Секторальна робоча група – важлива платформа, де ми можемо вести відвертий діалог про зміни, які відбуваються в системі охорони здоровʼя, про потреби, які в ній існують. Така взаємодія дозволяє нам уникнути зайвих дублювань та максимально сфокусовано рухатись до спільної мети. Ми почали працювати над проектом стратегії ще у 2021 році і розробили політичний документ, який охоплював детальну проблематику медичної сфери, включно з аналізом результатів перших двох етапів реформи. Однак повномасштабна війна внесла свої корективи в життя країни та сфери охорони здоровʼя зокрема. Тому ми переглянули розроблені раніше підходи відповідно до нових викликів та актуалізували проект, який після проведення консультацій та обговорень буде запропоновано на розгляд членів уряду», – зазначив Віктор Ляшко, відкриваючи зустріч.

  За словами Міністра, завдання розробленого проекту стратегії полягає у створенні «живого» документа, який поєднує пріоритети «мирного життя» з новими викликами, має просту структуру та зрозумілі цілі, а також зберігає звʼязок з іншими документами, що регулюють діяльність сфери охорони здоровʼя, напрацюваннями робочих груп та платформ.

  Базова структура стратегії, яка була прийнята за основу на засіданні колегії МОЗ 13 лютого, включає 3 стратегічні цілі, 11 оперативних цілей та 137 завдань.

  Загальна візія документа полягає у побудові такої системи охорони здоровʼя, яка створює всі умови для того, щоб кожна людина мала можливості подбати про своє здоровʼя, підтримувати, зберігати його та отримувати найвищий доступний рівень медичної допомоги незалежно від обставин.

  З усіма документами, що повʼязані з роботою над проектом стратегії, можна ознайомитися на сайті Міністерства в розділі «Стратегія».

  Крім цього, проект наразі проходить громадське обговорення. МОЗ закликає всі зацікавлені сторони, які дотичні до медичної сфери, надавати свої пропозиції до проекту та операційного плану на 2023 рік із зазначенням конкретних заходів, виконавців, індикаторів та, за можливості, фінансово-економічними розрахунками із зазначенням джерел фінансування. Пропозиції приймаються до 21 квітня 2023 року. Просимо надсилати їх за такими адресами:

  o.y.andriiets@moz.gov.ua, генеральний директор директорату стратегічного планування та координації Олена Андрієць;

  t.grytsenko.public@gmail.com, уповноважений з питань реформ від проєктного офісу з відновлення Тарас Гриценко.