• In English
 • Дніпропетровська ОДА: У Нікополі зведено найпотужнішу сонячну електростанцію
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 26 січня 2018 року о 14:28

  Понад 32 тисяч панелей та до 80 МВт електроенергії щодня. У Нікополі звели найпотужнішу в Дніпропетровській області сонячну електростанцію. На це канадський інвестор виділив майже 11 млн євро, розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

  «Залучення інвестицій та розвиток енергонезалежності країни – основні пріоритети державної політики Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина їх вдало поєднує та вже демонструє перші досягнення, – зауважив Валентин Резніченко. – Нині в області вже дві сонячні електростанції – у Підгородному та Нікополі. На їх будівництво не витрачено жодної копійки бюджетних коштів. Усе – за рахунок інвестора».

  Електростанцію у Нікополі звели за півроку. Гроші на її будівництво надав канадський інвестор. Реалізації проекту сприяли Дніпропетровська ОДА та Дніпропетровське інвестиційне агентство.

  «Нині це найпотужніша в області сонячна електростанція, зведена коштом інвестора. На її будівництво знадобилося майже 11 млн євро. На 15 га землі розмістили понад 32 тисячі панелей. Потужність станції – до 80 МВт електроенергії на добу», – розповів голова Валентин Резніченко.

  Вироблена електроенергія здатна щомісяця забезпечувати світлом майже 12 тис. квартир, зауважив гендиректор підрядної фірми «Екотехнік Нікополь» Юрій Засядьвовк.

  Канадський інвестор обрав Нікополь не випадково, розповів представник компанії-інвестора Іван Бачинський.

  «Нікополь – одна з найбільш сонячних місцевостей області, тому електростанцію вирішили розташувати саме тут, – зазначив він. – Це перше капіталовкладення нашої компанії в Дніпропетровську область. Маємо взаєморозуміння з обласним керівництвом щодо подальшого розвитку екоенергетики».

  Усі панелі у Нікопольській електростанції – закордонного виробника, проте конструкції – дніпровські.

  «Такі об’єкти вже позитивно зарекомендували себе в Європі. Сонячна енергія не вичерпується та є екологічно чистою», – підкреслив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман.