• In English
 • Дніпропетровщина серед лідерів з впровадження реформи сільської медицини, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 жовтня 2018 року о 14:20

  Дніпропетровщина серед лідерів з впровадження реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Тут вже почалось будівництво 18 нових амбулаторій у сільській місцевості. До кінця 2018 року в області буде введено в експлуатацію вже 4 об’єкти.

  Про це під час відвідування будівництва амбулаторії у селі Іванівка Петриківського району на Дніпропетровщині наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Реформа первинної медичної допомоги є сьогодні вкрай важливою, адже 33% населення України проживає у сільській місцевості. За рік, від прийняття Парламентом Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», зроблена дуже непроста підготовча робота, яка зараз переходить у практичну площину. Вже сформовано спроможну мережу закладів первинної медичної допомоги, розроблено технічні вимоги до приміщень і обладнання, затверджено будівництво 513 нових амбулаторій. Всі регіони вже стартували з реалізацією проектів. Їх ключові стандарти – енергоефективність, забезпечення водопостачанням і водовідведенням, а також необхідною технічною інфраструктурою. Наша мета – якісна медична послуга для кожного українця», - зазначив Геннадій Зубко.

  Урядовець повідомив, що з 5107 амбулаторій України 3200 знаходяться в сільській місцевості. З них, в рамках реформи первинної медичної допомоги, близько 500-700 амбулаторій буде дооснащено необхідним медичним обладнанням і транспортом.

  Нагадаємо, субвенція на розвиток сільської медицини по Україні складає 5 млрд грн. Кошти спрямовуються на реалізацію проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, в тому числі виготовлення проектної документації) комунальних закладів охорони здоров’я у сільській місцевості; придбання медичного обладнання, розвиток телекомунікаційної інфраструктури, забезпечення службовим житлом та службовим автотранспортом медичних працівників. Спроможна мережа по Україні на сьогодні включає 5107 амбулаторій.

  По Україні вже схвалено до фінансування 513 проектів будівництва нових амбулаторій  на суму 2,9 млрд гривень, з яких:

  АМ (1-2 лікаря) (без житла) – 155  (649,9 млн гривень)

  АМ (1-2 лікаря) (з житлом) – 153 (880,5 млн гривень)

  АГ (3-4 лікаря) – 188 (1 033,4 млрд гривень)

  ЦПМД (5-7 лікарів) – 17 (124,8 млн гривень).

  Нерозподілений залишок становить 2,1 млрд гривень.

  Також Комісією Мінрегіону погоджено пропозиції щодо закупівлі 497 службових автівок для медиків, які працюватимуть у нових амбулаторіях.