• In English
 • Дмитро Кулеба за підсумками переговорів з Девідом Камероном в Одесі: Велика Британія вражена успіхами України в Чорному морі та збільшить підтримку
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 листопада 2023 року о 14:33

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори в Києві та Одесі з новопризначеним Державним секретарем у закордонних справах, справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії Девідом Кемероном та провів з ним переговори щодо розширення міжнародної коаліції на підтримку Формули миру, нових шляхів експорту українського збіжжя та надання Україні додаткових озброєнь, зокрема, посилення протиповітряної оборони.

  Глава МЗС України висловив вдячність британській стороні за потужну підтримку України та відзначив ключову роль Великої Британії у консолідації зусиль партнерів з підвищення обороноздатності нашої держави і продовженні цієї підтримки до здобуття Україною перемоги над рф.

  “Я особливо вдячний своєму колезі за визнання значних успіхів України у Чорному морі. Наші військово-морські сили здобули низку перемог, які вражають весь світ, вони відштовхнули російський флот від наших берегів, ми змогли відновити експорт українського збіжжя завдяки зокрема підтримці Великої Британії. Під час цього візиту ми також погодили дуже чіткий перелік наступних кроків, які український і британський Уряд мають зробити, щоб наблизити нашу перемогу”, - заявив Дмитро Кулеба.

  Очільники зовнішньополітичних відомств також обговорили сприяння експорту українського зерна, відвідавши Одеський торговельний порт. Девід Камерон підтвердив рішучість та налаштованість Сполученого Королівства підтримувати Україну на шляху до перемоги над росією.

  “Я особливо радий здійснити свій перший візит у якості державного секретаря у закордонних справах саме в Україну. Я радий бути тут, в Одесі, на чорноморському узбережжі, де українські військово-морські сили показали значущий прогрес у подоланні атак рф і посиленні контролю над цим важливим морським шляхом. Ми також представили новий інструмент, який покращить страхування кораблів, які використовуватимуть цей морський шлях. Цей крок мати велике значення для отримання Україною прибутків від експорту та її економічного відновлення”, - наголосив Девід Камерон.