• In English
 • Дмитро Кулеба: Вступ України зміцнить безпеку Євросоюзу та посилить його зовнішню політику
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 02 листопада 2023 року о 15:13

  Розширення – єдиний спосіб для ЄС стати сильнішим, і вступ України принесе переваги, а не стане тягарем для Євросоюзу.

  Про це Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив на міністерській конференції «Ширший, сильніший Союз – підготовка ЄС до розширення та країн-кандидатів до вступу», яка відбувається сьогодні у Берліні за участі міністрів закордонних справ низки держав-членів та кандидатів на вступ до ЄС.

  Глава МЗС наголосив, що Україна докладає значних зусиль і досягає відчутних результатів у реформуванні країни. Реформи життєво важливі для українського суспільства і вони роблять Україну сильнішою та витривалішою.

  “Вступ України до Євросоюзу означатиме зміцнення безпеки Європи, а не її послаблення. Україна стане доданою вартістю, а не тягарем для ЄС. Агресія росії проти України показала, що ЄС може бути сильним і діяти рішуче, однак реформування ЄС не має демотивувати нові країни-члени чи відтерміновувати їх вступ”, - заявив глава МЗС України.

  За словами Дмитра Кулеби, процес розширення не повинен стати заручником внутрішніх реформ ЄС. Внутрішнє реформування блоку та виборчі процеси в окремих країнах не мають вплинути на динаміку переговорів про вступ нових держав-членів.

  “Українці зараз мають найвищий оптимізм щодо європейського проекту як такого, вони віддані європейським цінностям та принципам. Не можна втратити цей історичний момент та безпрецедентний рівень підтримки. Треба використати цей потенціал, щоб принести більше позитивних змін до ЄС”, - зазначив Дмитро Кулеба.

  Глава МЗС України наголосив, що першими, хто виграє від розширення, будуть самі громадяни ЄС, оскільки це означатиме посилення спроможностей спільного ринку, прав людини та верховенства права, та зробить ЄС сильнішим гравцем на світовій арені.