• In English
 • Дмитро Кулеба у Мюнхені закликав створити спільний простір оборонних індустрій ЄС і НАТО
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 17 лютого 2024 року о 22:26

  Під час виступу на панельній дискусії Мюнхенської безпекової конференції Міністр закордонних справ  Дмитро Кулеба закликав міжнародних партнерів створити програму для спільного виробництва зброї.

  Дмитро Кулеба наголосив, що існує дві проблеми з постачанням боєприпасів. Перша - це кількість та стабільність постачання, а друга полягає в тому, що не всі снаряди підходять для всіх гаубиць.

  «Коли приймається рішення про поставку в Україну певної кількості боєприпасів, наприклад 155 калібру, ми надзвичайно вдячні за це нашим партнерам. Але справа полягає в тому, що всі ці гаубиці та гармати калібру 155 мм були створені для конкретних типів снарядів цього калібру, які були вироблені в конкретній країні. І ви не можете використовувати один і той самий снаряд з усіма гарматами 155 мм», - зазначив він.

  Міністр розповів, що гаубиці виходять з ладу і отримання деталей з іншої країни займає інколи місяці через адміністративні, технічні та логістичні питання.

  Дмитро Кулеба закликав міжнародних партнерів інвестувати більше у спільне виробництво зброї.

  «Я закликаю країни ЄС і НАТО запустити програму з метою створення спільного ринку, спільного простору оборонної промисловості. Жодна з національних оборонних галузей у Європі не може впоратися з наявним викликом самостійно», - підкреслив він.

  Глава МЗС зазначив, що Європа має найкращий у світі досвід з багатонаціонального виробництва продукту світового класу, літаків Airbus.

  «Сотні компаній займаються виробництвом лінійки літаків Airbus. Ці компанії представляють різні країни, але в кінцевому підсумку всі вони створюють один продукт, який можна використовувати будь-де у світі. Ви повинні зробити те ж саме з індустрією виробництва зброї, яку ви використовуєте», - сказав Дмитро Кулеба.

  Він закликав партнерів спільно діяти для досягнення найшвидшої перемоги.

  «У 1944 році Антигітлерівська коаліція включала 44 країни. У 2024 році коаліція у форматі «Рамштайн» складається з 54 країн. Ми набагато сильніші разом. Ми переможемо. Для цього політична воля має трансформуватися у конкретні дії», - підсумував Міністр.