• In English
 • Дмитро Кулеба підбив підсумки другого африканського турне: африканські партнери готові до повернення України на континент
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 30 травня 2023 року о 07:59

  Українсько-африканський ренесанс відкриває нові політичні та економічні можливості для нашої держави, а африканські партнери готові до втілення спільних взаємовигідних проектів у низці сфер від освіти до цифровізації.

  Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів у ефірі національного телемарафону «Єдині новини», підсумовуючи своє друге турне до країн Африки.

  «Марокко, Ефіопія, Руанда, Мозамбік, Нігерія. Загалом маршрут мого другого африканського турне покрив 28 тисяч кілометрів. Літаки, пересадки, 4-5 годин сну, але ця поїздка була того варта. Ми бачимо, як внаслідок цієї роботи для України відкриваються нові можливості тут, на Африканському континенті», — зауважив Міністр.

  Дмитро Кулеба підкреслив, що в попередні три десятиліття африканська політика України розвивалася за інерцією з радянських часів, а Україна поступово втрачала Африку. Нині МЗС втілює політику українсько-африканського ренесансу.

  «Країни Африки готові до повернення України в усіх сенсах. До того, щоб більше африканських студентів навчалися в Україні, що вигідно нашим навчальним закладам і збільшує мʼяку силу нашої держави; готові до збільшення обсягів торгівлі; готові до нового розвитку туризму після війни; їх цікавить також фармацевтика, цифровізація та низка інших сфер. Ми відчули цілковиту відкритість до реалізації взаємовигідних проектів. А головне, що тут хочуть мати справу з Україною без посередників», — зазначив він.

  Дмитро Кулеба зазначив, що на стику цих факторів відкриються не лише економічні, але і політичні можливості.

  «Ми прагнемо забезпечити результативне голосування країн Африки за наші резолюції в Генасамблеї ООН, а також спонукати зусилля в межах їхніх можливостей з ізоляції росії на міжнародній арені. Це складна історія, оскільки рф давно системно інвестувала в Африку. Але вода камінь точить, і ми обовʼязково цей камінь російського впливу в Африці підточимо», — підкреслив глава МЗС.

  Міністр розповів про повну підтримку України на переговорах за зачиненими дверима. Водночас Росія системно, роками будувала політику в Африці та має багато «гачків». Завдання України полягає в тому, щоб тихою дипломатичною роботою звільнити від них африканські країни.

  «Якби росія не відчувала загрози від наших дипломатичних зусиль, Лавров не літав би слідом за мною, а російські дипломати в Африці не бігали би, переконуючи африканські уряди скасовувати мої візити та не зустрічатися зі мною. Вся ця активність росіян свідчить про одне: вони відчувають реальну загрозу для їхнього впливу в Африці від нашої роботи», — заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба нагадав, що у рамках курсу на відкриття нових горизонтів Президент України Володимир Зеленський поставив завдання відкрити десять нових посольств України в Африці.

  «Вісім з десяти країн вже дали згоду на відкриття посольств України, дві інших завершують відповідні процеси. Це гарний показник. На 4-5 країн вже є низка кандидатів у посли», — зазначив він.

  Міністр зауважив, що відкриття посольств є важливим, але не єдиним інструментом роботи на Африканському континенті. До кінця року він анонсував створення нових інституційних механізмів взаємодії з країнами Африки. За його словами, ці механізми дозволять вирішувати проблеми африканських партнерів, щоб Україна в Африці отримувала нові можливості вирішення власних проблем.

  Дмитро Кулеба також розповів про свою сьогоднішню участь в інавгурації Президента Нігерії Боли Тінубу. На церемонію прибули лідери та представники з десятків африканських країн, із якими українська делегація провела результативні переговори на полях події.

  Насамкінець Міністр розповів, чому африканські партнери вірять у перемогу України: «Колись вони боролися за свою свободу та незалежність і ніхто в них не вірив. Але вони боролися за правдиву, священну справу, за своєю землю і тому вони перемогли. Саме тому і ми зрештою переможемо».