• In English
 • Дмитро Кулеба навів три причини, чому підтримка України буде збережена незалежно від результатів виборів у країнах-партнерах
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 02 липня 2024 року о 18:32

  У вівторок, 2 липня, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв онлайн-участь у панельній дискусії видання The Economist “Подолання конфліктів: у пошуках можливостей”, що відбулась в Афінах, Греція.

  Він наголосив, що Україна готова працювати з будь-якими політичними силами у разі їх перемоги на виборах в державах-партнерах. За словами Міністра, існує щонайменше три причини, чому не варто драматизувати результати виборів за кордоном.

  “По-перше, підтримка України серед демократичних держав-партнерів ґрунтується на солідарності та підтримці серед людей в їхніх суспільствах. Саме так функціонують демократії. І ми будемо продовжувати працювати над тим, щоб зміцнювати народну підтримку України.

  По-друге, ми повинні дивитися на дії, а не на слова кандидатів. Одна справа — вести передвиборчу кампанію і згуртовувати своїх виборців, а інша — бути в уряді і брати на себе відповідальність за ухвалення рішень. Ми вже бачили таку відмінність багато разів у минулому.

  По-третє, альтернативи підтримці перемоги України та забезпеченню поразки російської агресії просто не існує. Інакше під загрозою опиниться національна безпека наших партнерів. Це стосується як Європи, так і Сполучених Штатів, і решти світу”, — зазначив Міністр.

  Глава МЗС нагадав учасникам заходу, що у разі успіху в Україні Росія продовжить агресію проти інших країн Європи, а її союзники — КНДР та Іран — відчують сили кинути виклик стабільності в інших частинах світу.

  “Ми вже бачимо, як ці три режими працюють разом, щоб занурити світ у хаос та замінити міжнародне право законом джунглів, який вони представляють як альтернативний світовий порядок. Вони обмінюються ресурсами, зброєю та ідеями з простою метою: перемогти Захід або принаймні послабити і дестабілізувати його. Чим раніше вільні нації та їхні лідери усвідомлять це, тим швидше будуть вжиті ефективні колективні дії, щоб зменшити ці загрози”, — підкреслив Міністр.