• In English
 • Дмитро Кулеба на зустрічі міністрів “Групи семи” запропонував розглянути спільну політику виробництва та постачання зброї
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 08 листопада 2023 року о 14:29

  Перебуваючи з візитом у Брюсселі в середу, 8 листопада, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у міністерському засіданні “Групи семи” на запрошення Японського головування.

  Міністр висловив вдячність державам “Групи семи” за підтримку України у боротьбі проти російської агресії та отримав запевнення у її непохитності.

  Глава МЗС України наголосив на пріоритетній важливості спільної роботи над подальшим просуванням української Формули миру.

  “Закликаю вас разом посилити зусилля з просування Формули миру Президента Зеленського, розширення географії її підтримки. Відновлення принципів Статуту ООН і створення ефективних механізмів попередження війн — в інтересах усіх держав”, - наголосив Міністр.

  Глава МЗС звернув увагу колег на пріоритетність подальшої військової підтримки України та нарощування обсягів спільного виробництва зброї та боєприпасів в інтересах Сил оборони України та зміцнення обороноздатності союзників.

  “Час створити спільний простір оборонних індустрій держав-членів “Групи семи”, Європейського Союзу та держав-кандидатів на членство в ЄС. Оборонні індустрії — це м’язи вільного світу і ми маємо їх накачати якомога швидше. Цього потребує реальність. Я закликаю вас розглянути спільну політику виробництва та постачання зброї”, - заявив Дмитро Кулеба.

  Міністр нагадав про успішне проведення у вересні в Україні Міжнародного форуму оборонних індустрій, участь в якому взяли 252 провідні оборонні компанії з понад 30 країн світу, і закликав співрозмовників активно заохочувати оборонні компанії у своїх країнах до співпраці з українськими партнерами та спільного оборонного виробництва.

  Міністри закордонних справ “Групи семи” висловили беззастережну підтримку України.