• In English
 • Дмитро Кулеба: МЗС створює нові можливості для українських компаній завдяки виходу на ринок закупівель ООН
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 жовтня 2023 року о 16:26

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до учасників Одеської виставки закупівель та постачальників ООН, яка відбулась 16 жовтня за спільної ініціативи МЗС України та Офісу ООН в Україні.

  Захід зібрав понад 200 представників бізнес-спільноти південних регіонів України, а також співробітників закупівельних підрозділів агенцій ООН, що працюють в нашій державі.

  Міністр наголосив на потребі ООН в українських товарах та послугах та їхній відповідності найвищим критеріям якості.

  «Товари, які ООН закуповує для надання гуманітарної допомоги в Україні та подальшої відбудови мають максимально походити саме від українських постачальників. Це подвійна користь для України», - відзначив Дмитро Кулеба.

  У рамках виставки відбулася практична сесія для бізнесу з реєстрації на платформі Глобального ринку ООН та персональні консультації представників агенцій ООН для українських підприємців, які розпочинають чи розвивають взаємодію з ООН.

  «Реалізація цього проекту у подальшому продовжиться в інших регіонах України», - запевнив Міністр.

  Довідково

  Одеська виставка закупівель та постачальників ООН проводиться за спільної ініціативи МЗС України та Офісу ООН в Україні. Залученню бізнес кіл сприяли Одеський бізнес-клуб, ГО «Об’єднані активності» та Київська торгово-промислова палата України. Організаційне сприяння надала Одеська обласна військова адміністрація.

  Мета заходу – нарощування обсягу контрактів ООН з українським бізнесом через подолання недостатнього рівня обізнаності підприємців щодо процедур та гарної практики закупівель ООН та наведення мостів між українськими компаніями - потенційними підрядниками та замовниками - агенціями ООН.

  Перший захід в рамках згаданої ініціативи був проведений в Києві в березні 2023 року.

  За підсумками 2022 року обсяг закупівель ООН в Україні через платформу Глобального ринку ООН зріс удвічі і склав 474 мільйони доларів.