• In English
 • Дмитро Кулеба зустрівся з Блаженнішим Святославом
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 жовтня 2021 року о 21:51


  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів зустріч із Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви.

  Глава УГКЦ вручив міністрові подячну грамоту на відзначення внеску Міністерства закордонних справ України у встановлення пам’ятника Блаженному священномученику о. Омеляну Ковчу. Урочиста церемонія його відкриття відбулася 4 жовтня у Любліні, Польща, за особистої присутності Дмитра Кулеби. 

  Глава зовнішньополітичного відомства висловив вдячність за визнання ролі держави в увіковіченні пам’яті про о. Омеляна Ковча та високо відзначив тривалу довірливу співпрацю між МЗС і УГКЦ.

  Міністр запевнив, що збереження пам’яті про українців, які у часи Другої світової війни рятували євреїв від Голокосту, зокрема о. Омеляна Ковча та Митрополита Андрея Шептицького, є важливим напрямом зусиль МЗС України.

  Співрозмовники обговорили низку спільних проєктів у галузі збереження історичної пам’яті. Міністр висловив вдячність за готовність УГКЦ всіляко підтримувати відповідні ініціативи МЗС України.

  Сторони обговорили спільні заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народу 1932-1933 років та подальший розвиток національного Меморіалу жертв Голодомору, який входить до кола пріоритетних культурно-історичних проєктів нашої держави.