• In English
 • Дмитро Кулеба заручився підтримкою Північної Македонії на тлі російської ескалації
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 20 квітня 2021 року о 13:01

  20 квітня відбулася телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби із Міністром закордонних справ Республіки Північна Македонія Буяром Османі.

  Дмитро Кулеба розповів про дестабілізаційні дії Російської Федерації, що тривають нарощування військової присутності поблизу українських кордонів, загострення безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України, блокування проходу суден через Керченську протоку, небажання підтвердити відданість режиму припинення вогню та вжити заходів для деескалації.

  На противагу розгорнутій російськими ЗМІ та посадовцями РФ антиукраїнської пропаганди глава МЗС України підтвердив відданість нашої держави політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту.

  Буяр Османі висловив солідарність Північної Македонії з Україною на тлі російської ескалації, підтвердив тверду підтримку її суверенітету та територіальної цілісності в міжнародно визнаних кордонах, включно з Кримом як невід'ємною частиною української території.

  Дмитро Кулеба окремо поінформував про підсумки засідання Ради ЄС у закордонних справах 19 квітня, під час якого він представив покроковий план дій задля стримування РФ від подальшої агресії.

  “Ціна за превентивні заходи завжди нижча за ціну, яку доводиться платити, щоб зупинити війну та подолати її наслідки. Тому, ЄС краще вже зараз інвестувати свої зусилля в розробку конкретних заходів із протидії російській агресії”, - наголосив глава української дипломатії.

  Міністри обмінялися привітаннями з нагоди 26-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Північною Македонією, яка відзначається сьогодні, позитивно оцінили динаміку розвитку двосторонніх відносин на всіх рівнях.

  Керівник українського зовнішньополітичного відомства також привітав македонського колегу з першим роком членства Північної Македонії в НАТО і побажав успіхів на шляху європейської інтеграції.

  Буяр Османі підтвердив готовність відвідати Україну в другій половині цього року на запрошення Дмитра Кулеби.

  Співрозмовники приділили окрему увагу підготовці урочистостей з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності України.

  Насамкінець, міністри відзначили суттєве зростання обсягів торгівлі між двома країнами за підсумками 2020 року та домовилися докласти спільних зусиль для подальшого розвитку торговельного та інвестиційного співробітництва.